ثواب "تفکر" بیشتر از حج و طواف خانه خدا است

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت در توصیه به زائران خانه خدا گفت: کسانی که به این سفر معنوی مشرف می‌شوند و حتی کسانی که به این سفر نمی‌روند، "تفکر" داشته باشند؛ در واقع ثواب تفکر بیشتر از حج و طواف خانه خدا است.
منبع
www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ محیط زیست و گردشگری ؛ حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: یکی از اهداف حج، تحول است و اگر کسی خدایی ناکرده دروغ، غیبت، تملق و ... می‌کند زمانی که به سفر حج می‌رود و بر می‌گردد باید تحولی در وی ایجاد شده باشد و کسی که خانه خدا را طواف می‌کند می‌گوید من خدا‌محورم و در واقع افرادی که به حج می‌روند و باز می‌گردند باید متحول‌شده باشند.

وی افزود: بنابراین حج این اثر را دارد که افراد از گناهان خارج شوند و در ‌آیات شریف قرآن بر این موضوع تاکید شده است.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت افزود: گاهی اوقات زائران این سؤال را مطرح می‌کنند که در این سفر معنوی (حج) چکار کنیم و صحبت من خطاب به کسانی است که به این سفر معنوی مشرف می‌شوند و حتی کسانی که به این سفر نمی‌روند، این است که "تفکر" داشته باشید؛ در جامعه نیاز به تفکر دقیق داریم و باید با تفکر بگوییم و بنویسیم.

حجت‌الاسلام نواب تصریج کرد: بسیاری از دعواهای خانوادگی می‌تواند، اتفاق نیفتد و این مستلزم تفکر است و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود و زمانی که انسان فکر می‌کند چه در مکه، مدینه و در تهران باشد تفاوتی ندارد و در واقع ثواب تفکر بیشتر از حج و طواف خانه خدا است.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با بیان اینکه در زندگی باید بهترین تصمیم را بگیریم، گفت: باید زندگیمان در مسیر اسلام و پیامبر باشد و باید در این مسیر حرکت کنیم و همه باید اینگونه باشیم و اگر چنین باشیم بهترین تصمیم را خواهیم گرفت؛ این تصمیمات باید در مسیر اسلام باشد و این در حالیست که عمر سعد در شب عاشورا خیلی فکر کرد که چکار کند و می‌گفت امام حسین(ع) را می‌کشم و با تصدی بر ملک ری بخشی از آن را در مسیر نیازمندان اهدا می‌کنم و در نهایت هم امام حسین را کشته‌ام و هم به بهشت خواهم رفت!

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.