کویت از بازداشت «باند تروریستی» وابسته به اخوان المسلیمن خبر داد

وزارت کشور کویت اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک «هسته تروریستی» 15 نفره را که وابسته به اخوان المسلمین مصر است، شناسایی و بازداشت کرده است.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، وزارت کشور کویت جمعه (۲۱ تیر) اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی این کشور طی عملیاتی یک «هسته تروریستی» وابسته به «اخوان المسلمین» مصر را بازداشت کرده و برای آنها مجازات حبس صادر کرده است.

به گزارش روزنامه «الجریده» کویت، وزارت کشور کویت مدعی شد که است که این هسته ۱۵ نفره، از خاک این کشور به عنوان محلی برای فعالیت‌ها و مقر خود استفاده می‌کرد.

بر اساس بیانیه وزارت کشور، افراد بازداشت شده به انجام فعالیت‌های تروریستی و اخلال در امنیت اماکن مختلف در داخل اراضی مصر اعتراف کرده و تحقیقات در این فقره، جهت شناسایی افراد همدست این باند ادامه دارد.

 کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به جز قطر جماعت اخوان المسلمین را «گروه تروریستی» می‌دانند. این تصمیم آن‌ها بعد از روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی و تروریستی خواندن اخوان در مصر صورت گرفته  شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.