حملات پهپادی یمن به ۲ فرودگاه سعودی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از اجرای عملیات گسترده علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» با استفاده از پهپادهای «قاصف k2» خبر داد.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب در یک نشست خبری گفت که روز یکشنبه عملیات گسترده پهپادی علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» صورت گرفت.

وی در ادامه گفت که «عملیات نخست در فرودگاه جازان واقع در جنوب عربستان انجام شد که در آن آشیانه هواپیما و اهداف نظامی مهم و حساس هدف دقیق حملات پهپادی قرار گرفت».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود:  «نیروهای یمنی در عملیات دوم خود نیز با استفاده از پهپادهای قاصف k2 به پایگاه‌های نظامی فرودگاه بین‌المللی حمله کردند».

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نظامی یمن، «یحیی سریع» در ادامه تاکید کرد که این عملیات‌ها باعث تعویق پروازها در دو فرودگاه مذکور سعودی شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یادآور شد که حملات پهپادی در پاسخ به جنایت‌های دشمن و محاصره و ادامه حملات آن به ملت یمن انجام گرفته است.

وی تاکید کرد که «این عملیات‌های ارتش یمن و انصارالله ادامه خواهد داشت و اگر تجاوزات ائتلاف سعودی متوقف نشود، دشمنان ما در روزهای آینده حملات شدیدتری را شاهد خواهند».

این چندمین باری است که فرودگاه‌های جازان و ابها طی یک ماه اخیر هدف حملات موشکی و پهپادی یمن قرار می‌گیرند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.