عربستان: حمله پهپادی یمن به فرودگاه «ابها» یک کشته و ۷ مجروح داشت

رسانه‌های سعودی از کشته شدن یک نفر و مجروح شدن چندین نفر دیگر در حمله پهپاد یمنی به فرودگاه ابها خبر دادند.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، رسانه‌های سعودی اعلام کردند که در حمله پهپاد یمنی به فرودگاه «ابهاء» در جنوب عربستان  8 نفر مجروح شدند که یکی از مجروحان جان خود را از دست داده است.

ساعتی پیش «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک نشست خبری گفت که روز یکشنبه عملیات گسترده پهپادی علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» صورت گرفت.

وی در ادامه گفت که «عملیات نخست در فرودگاه جازان واقع در جنوب عربستان انجام شد که در آن آشیانه هواپیما و اهداف نظامی مهم و حساس هدف دقیق حملات پهپادی قرار گرفت و نیروهای یمنی در عملیات دوم خود نیز با استفاده از پهپادهای قاصف k2 به پایگاه‌های نظامی فرودگاه بین‌المللی حمله کردند».

این چندمین باری است که فرودگاه‌های جازان و ابها طی یک ماه اخیر هدف حملات موشکی و پهپادی یمن قرار می‌گیرند.

یک سازمان بین المللی حقوق بشری، اخیرا در گزارشی اعلام کرده است که ۹۱ هزار نفر در جنگ یمن کشته شدند.

یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و آغاز حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛ حملات بی‌امانی که در جریان آن ده‌ها هزار غیر نظامی کشته و صدها هزار تن دیگر از جمله کودکان زخمی و آواره شده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.