پمپئو: وضعیت آزادی مذاهب در ازبکستان نگران کننده نیست

وزیر امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه در مورد آزادی مذاهب گفت: در حال حاضر وضعیت آزادی مذاهب در ازبکستان بهبود یافته و نگران کننده نیست.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا در تاشکند، «مایک پمپئو» وزیر خارجه امریکا در گزارش سالانه خود در مورد آزادی مذاهب در ازبکستان گفت: پس از گذشت 13 سال در حال حاضر می توان گفت که نگرانی خاصی از آزادی مذهب در ازبکستان وجود ندارد.

وی ادامه داد: مقامات ازبکستان در مورد رعایت آزادی مذاهب اقدامات خوبی را انجام داده اند اما این اقدامات کافی نیست.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: وضعیت آزادی مذاهب در حال حاضر در ازبکستان بهبود چشمگیری داشته است.

وی افزود: «سال گذشته، دولت ازبکستان نقشه راه توسعه آزادی های مذهبی را اتخاذ کرد و 1500 زندانی مذهبی را آزاد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده نیز دولت ازبکستان به کودکان اجازه خواهد داد تا همراه والدین خود در مساجد حضور یافته و عبادت بپردازند.

گزارش سالانه آمریکا در مورد آزادی مذاهب همواره به دور از عدالت بوده و این کشور با هر کشوری که به دلائل مختلف مشکل داشته باشد از حربه آزادی مذهبی، حقوق بشر و دیگر مسائل استفاده می‌کند.

این گزارش به موجب «قانون آزادی‌های مذهبی کشورها» که در سال ۱۹۹۸ به تصویب کنگره آمریکا رسیده تنظیم و هر ساله تقدیم نهاد قانونگذار آمریکا می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.