حمایت آمریکا از جست‌وجوی بازارهای جدید برای گاز ترکمنستان

کاندیدای رئیس جمهور آمریکا برای سفارت واشنگتن در ترکمنستان، از حمایت این کشور از جست‌وجوی بازارهای جدید برای صادرات گاز ترکمن‌ها خبر داد.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا در بیشکک، «متیو کلیم‌اف» کاندیدای رئیس جمهور آمریکا برای سفارت واشنگتن در ترکمنستان از حمایت «واشنگتن» از جست‌وجوی بازارهای جدید برای صادرات گاز تولید ترکمنستان خبر داد.

بر اساس این گزارش کلیم‌اف که برای ایفای سمت سفیر واشنگتن در ترکمنستان آماده می‌شود در سخنرانی خود در سنای آمریکا وضعیت همکاری‌ها بین 2 کشور را توضیح داد.

وی گفت: من در جهت جست‌وجوی بازارهای جدید برای صادرات گاز تولید ترکمنستان از طریق دریای «خزر» به آسیای جنوبی تلاش می‌کنم.

همچنین مسئول وزارت امور خارجه از حمایت کاخ سفید از پروژه‌های گاز بین‌المللی دولت ترکمنستان مانند «تاپی» (ترکمنستان- افغانستان- پاکستان- هند) و لوله انتقال گاز ترانس خزر (ترکمنستان- اذربایجان- ترکیه- اروپا) خبر داد.

روابط دیپلماتیک آمریکا و ترکمنستان در تاریخ 19 فوریه سال 1992 برقرار شد و 59 سند همکاری بستر حقوقی آنها را فراهم می‌کنند.

طبق آمار سال 2018 در ترکمنستان 156 پروژه با حضور شرکت‌های آمریکایی به ارزش 2.5 میلیارد دلار ثبت شده است.  

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.