استعفای سید عمار الحکیم از ریاست ائتلاف «الاصلاح و الاعمار»

رئیس جریان حکمت ملی عراق ضمن اعلام استعفای خود از ریاست ائتلاف «الاصلاح و الاعمار»، از اعضای ائتلاف مذکور خواست تا گزینه جایگزین را پیدا کنند.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «سید عمار الحکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق یکشنبه شب با صدور بیانیه‌ای از ریاست حزب ائتلاف «الاصلاح و الاعمار» استعفا داد.

به گزارش السومریه نیوز، رئیس جریان حکمت ملی عراق در بیانیه خود از رهبران ائتلاف مزبور خواست تا هر چه زودتر برای انتخاب گزینه جایگزین اقدام کنند.

سید عمار الحکیم تاکید کرد که «با توجه به تبدیل شدن حزب جریان حکمت ملی عراق به یک اپوزیسیون برای ادامه فعالیت‌های سیاسی سازنده مبتنی بر قانون اساسی در قالب حزب معارض، از رهبران ائتلاف الاصلاح و الاعمار می‌خواهم که برای گزینه جایگزین اقدام کنند».

دفتر سیاسی جریان حکمت ملی عراق یکشنبه گذشته پس از نشست فوق العاده رهبران این جریان با صدور اطلاعیه‌ای از ورود رسمی خود به جبهه مخالفان سیاسی دولت کنونی به رهبری عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خبر داده بود.

جریان حکمت ملی عراق به ریاست سید عمار الحکیم هفته پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که با رویکردی ملی، سازنده و مبتنی بر قانون اساسی، از این پس به‌ عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه می‌دهد.

در بیانیه یکشنبه گذشته اعلام شد که جریان حکمت ملی «گزینه اپوزیسیون سیاسی مبتنی بر قانون اساسی» را که رویکردی ملی و سازنده دارد، در پیش خواهد گرفت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.