چهارمین شب ناآرام در گرجستان/ تجمع معترضان در برابر پارلمان

معترضان به سیاست‌های دولت گرجستان، دیشب بار دیگر در تفلیس و در برابر ساختمان پارلمان تظاهرات کردند.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، در ادامه ناآرامی‌های گرجستان، معترضین این کشور در چهارمین شب متوالی به خیابان‌‌های پایتخت آمدند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، هزاران نفر دیشب (یکشنبه شب) در برابر ساختمان پارلمان این کشور در «تفلیس» تجمع کردند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به موضع دولت این کشور و آنچه نفوذ روسیه در عرصه سیاسی این کشور خوانده شده، اعتراض دارند.

معترضان به سیاست‌های دولت گرجستان، دیشب بار دیگر در تفلیس و در برابر ساختمان پارلمان تظاهرات کردند.

در جریان این تظاهرات، تردد در محل به صورت موقت قطع شد. شرکت‌کنندگان همچنین نفوذ «بیدنینا ایوانیشویلی» موسس حزب حاکم در عرصه سیاسی این کشور را محکوم کردند. ایوانیشویلی به عنوان فردی که در سیاست بسیار متنفذ است، شهرت دارد.

تظاهرات‌کنندگان در روزهای پیشین، استعفای «گئورگی گاخاریا» وزیر کشور را خواستار شده بودند. پلیس گرجستان با استفاده از گاز اشک‌آور و گلوله‌های لاستیکی تلاش کرد تا معترضان را متفرق کند. این اقدام به زخمی شدند بیش از ۲۰۰ نفر منجر شد و حدود ۳۰۰ نفر هم دستگیر شدند.

این آشوب‌ها پس از اینکه یکی از نمایندگان روسی اجازه یافت تا روز پنجشنبه ریاست یک جلسه را در پارلمان بر عهده بگیرد، رخ داد.گفته شده که این نماینده روس از استقلال مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا حمایت می‌کند. این در حالی است که گرجستان، روسیه را متهم کرده است که این مناطق را اشغال کرده است.

انتهای‌پیام/

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.