دبیران علمی و اجرایی شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی شدند

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری در احکامی محمدحسن خوشنویس را به عنوان دبیر علمی و ابراهیم حیدری را به عنوان دبیر اجرایی طرح شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر منصوب کرد.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ موسیقی و هنرهای تجسمی ؛ سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری در احکامی محمدحسن خوشنویس را به عنوان دبیر علمی و ابراهیم حیدری را به عنوان دبیر اجرایی طرح شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر منصوب کرد.

در جلسه برنامه‌ریزی طرح شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، پیش‌نویس فراخوان طرح بررسی شد و مقرر شد فراخوان طرح، پس از نهایی شدن منتشر شود.

شهر خلاق مفهومی است که بر اساس گزارش‌ها و برنامه‌های تدوین شده شهرها و بنابر نظر هیات داوران، اعطا می‌شود و بر این اساس می‌توانند به عضویت شبکه موضوعی درآیند.

 طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اگر چه در نگاه اول از شهرهای خلاق یونسکو الهام گرفته است؛ اما شرایط و مشخصه‌های بومی و فرهنگی را مدنظر دارد. در این طرح شهرهایی که ظرفیت، استعداد و توانمندی‌هایی در حوزه‌ای از فرهنگ و هنر دارند براساس فراخوانی که به زودی اعلام می‌شود، گزارش و برنامه خود را برای عضویت در شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ثبت‌نام می‌کنند. در این طرح توسعه پایدار، تمرکززدایی، تقویت ظرفیت‌های بومی و مردمی فرهنگ و هنر و توسعه اقتصاد هنر با کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صنایع خلاق مورد نظر است.

این طرح از سوی معاونت امور هنری در راستای کلان برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابتدا در حوزه‌های هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و مد و لباس تدوین و ارائه شد اما پس از طرح در وزارتخانه مقرر شد طرح شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در همه حوزه‌های فرهنگ و هنر انجام شود.

جلسات متعددی در نیم سال دوم سال گذشته انجام و مطالعات و پژوهش‌هایی هم شروع شد و برای اجرایی شدن طرح، دبیرخانه طرح شبکه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در معاونت امور هنری تشکیل می‌شود.

اساس این طرح، نگاه آمایشی و بر مشارکت آگاهانه و فعالانه شهروندان استوار است و دولت و نهادهای عمومی تسهیل‌گری می‌کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.