اشتاین‌مایر:دموکراسی در آلمان در معرض خطر است

رئیس‌جمهور آلمان با اشاره به قتل یکی از سیاستمداران حامی پناهجویان در این کشور و تهدید به مرگ شماری دیگر، گفت که دموکراسی در این کشور در معرض خطر قرار گرفته است.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور آلمان با اشاره به قتل مشکوک «والتر لوبکه» فرماندار شهر کاسل خواستار ایستادگی در برابر افزایش نفرت‌پراکنی شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، وی در این مورد گفت: «اگر امروز به نمایندگان دموکراسی ما توهین می‌شود و آنها هدف تهدید قرار گرفته می‌شوند و روزانه به آنها حمله می‌شود، در این صورت دموکراسی ما در معرض خطر قرار دارد.»

رئیس‌ جمهور آلمان گفت که مسئله فقط خطر رشد افرادی با دارای گرایش‌های راست‌گرایانه افراطی نیست بلکه این خطر هم وجود دارد که افرادی که چنین دیدگاه‌هایی دارند، حس کنند که قانونی رفتار می‌کنند و جسور شوند.

 این موضوع‌گیری رئیس‌جمهور آلمان در شرایطی صورت گرفت که «هنریته رکر» و «آندرآس هولشتاین» شهرداران شهرهای «کلن» و «آلتنا» که طرفدار سیاست‌های حمایت از پناهجویان هستند، به مرگ تهدید شده‌اند.

رشد افراط‌گرایان در اروپا به ویژه در سالهای اخیر و در پی ورود موجی از پناهجویان به اروپا همواره نگرانی سیاستمداران را به دنبال داشته است. چندی پیش هم «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان ضمن هشدار درباره رشد افراط گرایی و قدرت گرفتن احزاب با گرایش‌های ملی‌گرایانه در اروپا گفت که باید اقداماتی صورت بگیرد تا از رشد افراط‌گرایی در اروپا جلوگیری شود.

انتهای‌پیام/م

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.