بسته حمایت از بیماران «SMA» نیازمند تخصیص اعتبار

وزارت بهداشت به گلایه‌های بیماران SMA در خصوص گرانی هزینه‌های درمان و نبود پوشش بیمه‌ای برای خدمات توانبخشی پاسخ داد.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ بهداشت عمومی و تغذیه ، چند روز قبل بود که خانواده‌های بیماران «SMA» با حضور در این خبرگزاری به تشریح مشکلات خود و فرزندانشان پرداختند.

در همین راستا وزارت بهداشت به اظهارات این بیماران پاسخ داده است؛

متن این پاسخ به شرح زیر است:

«درخصوص حمایت از بیماران SMA و با توجه به مطالبات متعدد و مکرر صورت گرفته در خصوص درمان بیماران مبتلا به این بیماری در سطح جامعه و حساسیت موضوع، معاونت درمان وزارت بهداشت با کمک اساتید و صاحب‌نظران رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی مرتبط (در قالب کمیته مشورتی)، ضمن نیازسنجی خدمات مختلف بیماران، بسته خدمتی که شامل استاندارد تشخیص، درمان، توانبخشی و داروهای مورد نیاز است را تدوین کرد. 

محاسبات انجام شده در خصوص خدمات درمانی اعم از مشاوره‌های تخصصی پزشکی، دارویی، آزمایشگاهی و بستری و تجهیزات مورد نیاز در منزل به صورت سالانه است. لذا درصورت تأمین و تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی مراجع ذیصلاح جهت حمایت از بیماران SMA، این معاونت اجرای بسته خدمتی را در دستور کار قرار خواهد داد.»

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.