۱۲ سال حبس برای یک آمریکایی به جرم تلاش برای سرنگونی دولت ویتنام

دادگاهی در ویتنام، ضمن مجرم شناختن یک آمریکایی ۵۵ ساله ویتنامی‌تبار در پرونده تلاش برای سرنگونی دولت در این کشور آسیایی، او را به ۱۲ سال زندان محکوم کرد.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، «مایکل فیونگ مین انگوین» تبعه آمریکایی ویتنامی‌تبار و سه ویتنامی دیگر، امروز (دوشنبه) در دادگاهی در ویتنام در پرونده تلاش برای سرنگون کردن دولت این کشور و تهییج تظاهرات ضددولتی مجرم شناخته شدند.

بنا بر گزارش شبکه «بی‌بی‌سی»، بعد از صدور حکم دادگاهی در ویتنام درباره مجرم بودن «مایکل فیونگ مین انگوین» تبعه آمریکایی ویتنامی‌تبار در پرونده «تلاش برای براندازی دولت ویتنام»، وکیل او خبر داد که موکلش اذعان کرده بود که او خواهان برانگیختن تظاهرات ضد دولتی در ویتنام بود.

البته وکیل این شهروند آمریکایی در مصاحبه با این رسانه غربی اتهام‌های وارده به موکلش درباره طراحی او برای انجام حملات با کوکتل مولوتف به نهادهای دولتی در «هانوی» پایتخت و شهر «هوشی مین» را رد کرده است.

دادگاهی در ویتنام، ضمن مجرم شناختن یک آمریکایی ۵۵ ساله ویتنامی‌تبار در پرونده تلاش برای سرنگونی دولت در این کشور آسیایی، او را به ۱۲ سال زندان محکوم کرد.
«مایکل فیونگ مین انگوین» تبعه آمریکایی ویتنامی‌تبار

 دادگاه ویتنام در پرونده تلاش برای سرنگونی دولت این کشور، انگوین ۵۵ ساله را مجرم شناخت و به ۱۲ سال زندان محکوم کرده است.

انگوین بعد از اتمام دوره مجازات زندان خود در ویتنام، از این کشور اخراج می‌شود. او جولای ۲۰۱۸ (تیر ماه ۱۳۹۷) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و روند محاکمه وی تا امروز طول کشید.

علاوه بر این تبعه آمریکایی، سه ویتنامی دیگر هم در پرونده تلاش برای سرنگونی دولت مجرم شناخته و به زندان محکوم شدند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.