دبیر جشنواره آواها و نواهای رضوی: اندیشه‌محور شدن موسیقی نیاز به صرف هزینه دارد

دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی گفت: موسیقی صرفا تفننی نیست بلکه بروز و ظهور یک جریان فرهنگی و تاثیرگذار و اندیشه محور است و تحقق این مهم مستلزم صرف هزینه و تخصیص اعتبارهای لازم است.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر ، در سومین نشست اتاق فکر و شورای سیاستگذاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی بر فرهنگ‌سازی و اندیشه محوری در حوزه موسیقی رضوی تاکید شد.

احمد صدری دبیر تخصصی جشنواره با اعلام این مطلب گفت: جشنواره آواها و نواهای رضوی بعنوان یکی از بهترین برنامه‌های اجرایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و بنیاد امام رضا (ع) در مجموعه برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا است که پس از چهار دوره برگزاری موفق اکنون جایگاه خود را در بین مخاطبان و عموم جامعه در سراسر کشور پیدا کرده است و این ویژگی به واسطه برخورداری از هیئت اجرایی قوی، اعضای توانمند هیئت علمی و شورای سیاستگذاری است که با بهره‌گیری از اساتید برجسته و هنرمندان توانا خالصانه و مخلصانه در خدمت جشنواره هستند.

وی محوریت جشنواره چهارم را موسیقی آوازی معرفی کرد و گفت: محور جشنواره امسال برمبنای موسیقی آوازی استوار است و در همین خصوص با پژوهش‌های میدانی صورت گرفته بسیار و تحقیق در مورد آثار مکتوب و موسیقی‌های ضبط شده اقوام و نواحی مختلف کشور مجموعه‌ای جامع تحت عنوان «موسیقی امام رضا(ع)» بمدت ۱۰ ساعت موسیقی با موضوع رضوی در حال تولید است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد.

دبیر تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موسیقی صرفا تفننی نیست بلکه بروز و ظهور یک جریان فرهنگی و تاثیرگذار و اندیشه محور است و تحقق این مهم مستلزم صرف هزینه و تخصیص اعتبارهای لازم است.

وی ادامه داد: تخصیص اعتبار هم صرفا تزریق منابع مالی نیست بلکه جنبه حمایتی آن مد نظر است به این معنی که سازمان‌های مؤثر و نهادهای فرهنگی نظیر سازمان ارتباطات اسلامی، سازمان اکو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان‌های وابسته ، رسانه ملی و دیگر دستگاه‌های فرهنگی و هنری با تعامل و همکاری‌های متقابل در راستای معرفی این جشنواره در سطح بین‌المللی نقش بسیار مهمی داشته و می‌توانند تاثیرگذار باشند.
وی در پایان سخنان خود گفت: حضور هنرمندان ،مسئولین بنیاد امام رضا(ع)، شخصیت‌های ملی و استانی و شهرستانی از منظر جنبه حمایتی جشنواره بسیار ضروری است و لازم است تا دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری با حضور خود در اینگونه مراسم حمایت معنوی از این جشنواره را اعلام کنند چرا که تناقض در انجام این مهم هیچ توجیهی ندارد.

در ادامه سایر اعضای شورای سیاستگزاری از جمله هوشنگ جاوید، جهانگیر نصری‌اشرفی، شهرام صارمی، قاسم رفعتی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه، همزمان با دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) در تهران و ۶ شهرستان استان برگزار خواهد شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.