احتمال وقوع پدیده قیرزدگی در سطح جاده‌ها/ لزوم رعایت سرعت مطمئنه

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده‌ها را باتوجه به گرمای هوا محتمل دانست و از رانندگان خواست با رعایت سرعت مطمئنه در جاده‌ها رانندگی کنند.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث ، در خصوص رانندگی در روزهای گرم تابستان در جاده‌های کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده‌های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.

وی تصریح کرد:‌ در پدیده قیرزدگی اصطحاک مابین لاستیک و سطح آسفالت کاهش پیدا کرده و سبب افزایش مسافت ترمزگیری می‌شود؛ بنابراین لازم است که رانندگان با سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی در جاده‌ها کنند.

این مقام ارشد ناجا گرم شدن بیش از حد لاستیک را مورد دیگری اعلام و بیان داشت: با توجه به گرم شدن هوا سطح جاده‌ها نیز گرم‌تر شده و این گرما می‌تواند در لاستیک‌های فرسوده احتمال ترکیدگی یا جدا شدن  رویه لاستیک را افزایش دهد.

سرهنگ رحمانی گفت: گرمای هوا می‌تواند خستگی زودرس را برای راننده به وجود آورد؛ خستگی وبی‌حوصلگی نیز عجله و شتاب را باعث شده و عدم توجه کافی به جلو می‌تواند حادثه‌ساز باشد. بنابراین از رانندگان می‌خواهیم در حین رانندگی در این روزها دقت و تمرکز بیشتری داشته و همواره قوانین را رعایت کرده واز عجله و شتاب بپرهیزند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.