جایزه «یک عمر دستاورد هنری» جشنواره رُم برای «بیل ماری»

«بیل ماری» از جشنواره فیلم رُم ۲۰۱۹ جایزه «یک عمر دستاورد هنری» را دریافت می‌کند.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر به نقل از ورایتی، «بیل ماری» بازیگر ۶۸ ساله آمریکایی از جشنواره فیلم رُم ۲۰۱۹ جایزه «یک عمر دستاورد هنری» را دریافت می‌کند.

«وِس اندرسون» دوست نزدیک «بیل ماری» جایزه «یک عمر دستاورد هنری» جشنواره بین‌المللی فیلم رُم را به این هنرپیشه و کمدین کهنه‌کار  و نامزد جایزه اسکار اهدا خواهد کرد.

ماری از سال ۱۹۹۸ و با فیلم «راشمور» در تمام فیلم‌های وس اندرسون ظاهر شده است. «خانواده اشرافی تننبام» در سال ۲۰۰۱، «زندگی در آب با استیو سیزو» در سال ۲۰۰۴، «دارجیلینگ با مسولیت محدود» در سال ۲۰۰۷، «آقای فاکس شگفت‌انگیز» در سال ۲۰۰۹، «قلمرو طلوع ماه» در سال ۲۰۱۲، «هتل بزرگ بوداپست» در سال ۲۰۱۴ و «جزیره سگ‌ها در سال ۲۰۱۸ تمام فیلم‌های وس اندرسون هستند که «بیل ماری» در آن‌ها ایفای نقش کرده است.

ماری اخیرا در فیلم «جیم جارموش» با عنوان «مرده نمی‌میرد» نیز بر پرده سینما دیده شد. او همچنین در همکاری مجدد با صوفیا کاپولا در فیلم وی با عنوان «روی صخره‌ها» بازی کرده است. این دو در سال ۲۰۰۳ همکاری موفقی در فیلم «گمگشته در ترجمه» داشتند که منجر به برنده شدن جایزه اسکار شد.

خبر خوب برای علاقمندان موسیقی اینکه در این دور از جشنواره رُم، «ران هووارد» کارگردان عنوان‌دار نیز فیلم مستند خود را که به زندگی اسطوره خوانندگی تنور اُپرا «پاواروتی» می‌پردازد، اکران خواهد کرد.

در بخشی دیگر از جشنواره فیلم رُم، دیگر کارگردان موفق این روزهای جهان «هیروکازو کورِ اِدا» خالق «سارقان فروشگاه» تعدادی از فیلم‌های شاخص خود را به نمایش گذاشته و در بخش موسوم به «مواجهه نزدیک» که گفتگویی دونفره بین اشخاص موفق و مشهور سینماست شرکت می‌کند.

علاوه بر این‌ها، فیلم مرمت شده فدریکو فلینی با عنوان «ساتیریکون فلینی» پس از گذشت ۵۰ سال از اولین اکرانش، در این رویداد بین‌المللی به نمایش درخواهد آمد.

جشنواره فیلم رُم از ۱۷ تا ۲۷ اکتبر(۲۵ مهر تا ۴ آبان‌) در سالن «پارکو دلا موزیکا» و چند سالن بزرگ دیگر این شهر برگزار خواهد شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.