مسابقات شطرنج غرب آسيا؛ قائم مقامى و على نسب در يك قدمى قهرمانى

با پايان دور هشتم مسابقات شطرنج غرب آسيا احسان قائم مقامى و مبينا على نسب در يك قدمى كسب عنوان قهرمانى قرار گرفتند.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ ورزش بانوان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور هشتم مسابقات شطرنج غرب آسیا سه شنبه شب به پایان رسید و نمایندگان ایران مقابل حریفان خود به پیروزى رسیدند. از میان شطرنج بازان ایرانى تنها پوررمضانعلى مقابل حریف قطرى اش به تساوى رضایت داد.

با نتایجى که شب گذشته رقم خورد، در جدول رده بندى بخش اقایان همچنان احسان قائم مقامى با 7 امتیاز صدرنشین است و در بخش بانوان نیز مبینا على نسب با 7.5 امتیاز بر صدرجدول تکیه زده تا این دو پیش از برگزارى دور پایانى(امروز) در یک قدمى کسب عنوان قهرمانى قرار گیرند.

مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا با حضور 13 کشور به نام های ایران، قطر، یمن، سوریه، کویت، اردن، بحرین، فلسطین، لبنان، عراق، عربستان، امارات و عمان در اردن برگزار می شود.

این رقابت ها هر دو سال یکبار برگزار می شود و قهرمان آن در بخش آقایان و بانوان جواز صعود مستقیم به رقابت های جام جهانی را کسب می کند.

پیش از این پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایى و علیرضا فیروزجا جواز حضور در رقابت های جام جهانی را کسب کرده اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.