عباسی: از دعوت فدراسیون شگفت‌زده شدم/ دوست دارم به عنوان مربی به المپیک بروم

مربی تیم ملی روئینگ بانوان ایران گفت: بهناز مرادخانی به دلایل شخصی نتوانست همکاری کند فدراسیون با من تماس گرفت تا هدایت تیم ملی را برعهده بگیرم.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ ورزش بانوان ، بعد از کناره‌گیری بهناز مرادخانی از هدایت تیم ملی روئینگ بانوان به دلایل شخصی، فدراسیون قایقرانی سولماز عباسی از قایقرانان سابق قهرمان کشورمان را که سابقه مربیگری در تیم جوانان را نیز در کارنامه دارد، به عنوان مربی بزرگسالان ایران معرفی کرد.

سولماز عباسی در گفت‌وگو با فارس، درباره اینکه به نظر می‌رسد مسئولیت سنگینی به وی واگذار شده، درباره هدایت ملی‌پوشان روئینگ بزرگسال ایران، اظهار داشت: برای خودم سورپرایز بود و ذهنم آماده این اتفاق نبود. بهناز مرادخانی به دلایل شخصی نتوانست همکاری کند فدراسیون با من تماس گرفت تا هدایت تیم ملی را برعهده بگیرم.

وی افزود: من از نظر ذهنی خیلی آماده نبودم. بعد از حضور در المپیک جوانان بوینس‌آیرس اردوی جوانان هم تشکیل نشده بود که از من برای هدایت تیم بزرگسالان دعوت شد. کار بزرگی است و من آن را درک می‌کنم. رده‌های سنی بزرگسالان و جوانان حالا با هم کار می‌کنند و رقابت‌های قهرمانی آسیا، قهرمانی جوانان آسیا و کسب سهمیه المپیک رویدادهای مهم پیش روست. قایقرانان حاضر در اردو اکثراً نتایج خوبی کسب کرده‌اند و در جاکارتا مدال داشته‌اند، همین مسئولیت مرا سنگین می‌کند. من تمام تلاشم را می‌کنم با در نظر گرفتن همه جوانب هر کاری از دستم برمی‌آید انجام دهم.

مربی تیم ملی روئینگ ایران در پاسخ به این سوال که تعدادی از این قایقرانان با افشین فرزام کار کرده و مدال‌های زیادی داشته‌اند، فکر می‌کنی بتوانی نتایج درخشان بانوان را تکرار کنی، خاطرنشان کرد: بله این موضوع واقعیت دارد. ورزشکاران با تجربه‌ای در تیم ملی هستند. نازنین ملایی هم‌تیمی من بوده و وقتی من رفتم حتی بیشتر از من تجربه کسب کرده است. من دنبال مربیگری بودم و ملایی به عنوان ورزشکار تجربه کسب کرده است.

عباسی یادآور شد: قایقرانان حاضر در اردو بچه‌هایی نیستند که بخواهم به آنها الفبا یاد بدهم. اگر تیم ملی جوانان بود می‌گفتم از من خیلی چیزها یاد می‌گیرند. امیدوارم بتوانم برای ورزشکاران انگیزه‌ساز باشم و تمرینات را مدیریت کنم. کار کوچکی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که خود سابقه حضور در المپیک را دارد آیا فکر می‌کند بتواند ورزشکاری را راهی المپیک کند، عنوان کرد: آرزویم این است چون برایم ارزشمند محسوب می‌شود. خودم در المپیک بودم و دوست دارم به عنوان مربی هم به المپیک بروم به همین دلیل باید به پختگی خوب برسم.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.