دریافت ۴۰۰ اثر در چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از حضور هنرمندان خارجی از کشورهای افغانستان، قزاقستان، ترکیه و آذربایجان خبر داد.
منبع
www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ موسیقی و هنرهای تجسمی ، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از استقبال چشم‌گیر اهالی موسیقی از چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی خبر داد و گفت: این جشنواره در چهارمین تجربه برگزاری خود با استقبال گرم هنرمندان موسیقی مواجه شده است.

محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر اجرایی این جشنواره ادامه داد: جشنواره آواها و نواهای رضوی در چهارمین سال برگزاری با استقبال چشمگیر هنرمندان و اهالی موسیقی مواجه شده است که این نشان از علاقمندی و ابراز ارادت جامعه هنری و هنرمندان عرصه موسیقی به ساحت نورانی امام هشتم است.

دبیر اجرایی جشنواره آواها و نواهای رضوی با ارائه گزارش از تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره افزود: در این جشنواره بیش از ۴۰۰ اثر در بخش‌های مختلف و از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشته است.

وی گفت: در این دوره از جشنواره با توجه به برنامه‌ریزی‌های مدون و زمان‌بندی مناسب و با اطلاع رسانی‌های فراگیر و جامع در سطح کشور شاهد تنوع آثار هنری از سراسر کشور بودیم به طوریکه هنرمندان غالب استان‌های کشور در این دوره حضور دارند. 

اسماعیلی افزود: شرکت‌کنندگان در این دوره در بخش‌های  رقابتی شامل: آواهای رضوی با محوریت موسیقی آوازی در حوزه موسیقی نواحی و ردیف‌دستگاهی و نواهای رضوی در حوزه همنوازی و گروه‌نوازی در موسیقی ردیف‌دستگاهی و موسیقی نواحی و بخش غیررقابتی  شامل موسیقی ملل و مرور آثار تولید شده در زمینه موسیقی رضوی حضور پیدا کرده‌اند.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از حضور هنرمندان خارجی از کشورهای افغانستان، قزاقستان، ترکیه و آذربایجان خبر داد و گفت: بخش موسیقی ملل این جشنواره برای سومین سال پیاپی با دعوت از هنرمندان سایر کشورها که در حوزه رضوی تولید اثر کرده‌اند به ارائه و معرفی آثار موسیقایی در سطح بین‌المللی می‌پردازد.  

اسماعیلی از حضور داوران برجسته و کارشناسان با سابقه حوزه موسیقی در چهارمین دوره این جشنواره خبر داد و افزود : داوران این جشنواره که به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود متشکل از: احمد صدری، شهرام صارمی، هوشنگ جاوید، جهانگیر نصری‌اشرفی و مهیار شادروان است که مسئولیت انتخاب آثار برتر را برعهده دارند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با پایان داوری شاهد اثرات ممتاز و ارزشمند فرهنگی و هنری در زمینه‌های مختلف موسیقی و در راستای توسعه فرهنگ و معارف اسلامی به ویژه معارف رضوی در استان تهران باشیم.

استان تهران از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه سال‌جاری و در ایام دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س)  میزبان برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از سری برنامه‌های هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)  خواهد بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.