«اون» به عرب ها نحوه تعامل با ترامپ را آموخت

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:رأی الیوم در گزارشی به تحلیل نحوه تعامل رئیس‌جمهور آمریکا با کشورهای مختلف پرداخت.
منبع
www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش رأی الیوم، دیدار دونالد ترامپ (رئیس‌جمهور آمریکا) با کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) در خاک کره شمالی ثابت کرد رئیس جمهور آمریکا کشورهای ضعیفی را که به وی ابراز دوستی می‌کنند، تحقیر کرده و در برابر کشورهای با اقتدار که از تسلیم شدن در برابر دستورات دیکته شده او ابا می‌کنند، فروتنی می‌ورزد، چون این کشورها از ماهیت تهدیدهای توخالی ترامپ باخبرند.

تارنمای روزنامه رأی الیوم در ستون سرمقاله خود نوشت: ابراز محبت و علاقه دونالد ترامپ به کیم جونگ اون  و تلاش وی برای دیدار با کیم در منطقه غیرنظامی بین دو کره مؤید این فرضیه است که می‌گوید رئیس جمهور آمریکا تنها به کسانی احترام می‌گذارد که به او توهین و بی احترامی می‌کنند، رفتاری تحقیرآمیز با وی دارند و از تحریم‌های اقتصادی یا تهدیدهای نظامی وی نمی‌هراسند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:رأی الیوم در گزارشی به تحلیل نحوه تعامل رئیس‌جمهور آمریکا با کشورهای مختلف پرداخت.

دیدار دیروز (یکشنبه) سران آمریکا و کره شمالی در منطقه‌ای بی طرف، به درخواست ترامپ که در صفحه کاربری وی در توئیتر منتشر شد و پس از دو دیدار بی نتیجه وی در سنگاپور و هانوی و تبادل اتهامات و حتی توهین‌های متقابل صورت گرفت.

نام ترامپ به عنوان اولین رئیس‌جمهور آمریکا در تاریخ ثبت خواهد شد که پا در خاک کره شمالی گذاشت. روشن است که رهبر کره شمالی به خوبی می‌داند چطور باید با استفاده از نقطه ضعف‌های ترامپ با وی رفتار کند. رئیس جمهور کره شمالی نقطه ضعف ترامپ را می‌شناسد و از اطلاعات سطحی وی درباره روابط بین الملل و مشخصا منطقه شرق آسیا باخبر است، از همین رو از در شیرین زبانی و تعارف با وی وارد سخن می‌شود.

دیدار در خاک کره زمانی اتفاق افتاد که ترامپ از تهدیدهای خود در جنگ تجاری با چین، به عنوان بزرگترین هم‌پیمان رئیس جمهور کره شمالی، منصرف شد و در حاشیه اجلاس گروه بیست با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دیدار کرد، نشستی که نتیجه آن برقراری آتش بس بین دو کشور، تعلیق تحریم‌های آمریکا به سبب مواضع قاطعانه چین و به خطر افتادن سلطه‌گری آمریکا و دلار بر نظام مالی جهان بود.

کیم جونگ اون به سران کشورهای عربی و به ویژه عربستان و کشورهای عربی خلیج [فارس] نحوه تعامل با ترامپ را آموخت، همان کسی که لحظه‌ای دست از سخنان زننده درباره وی بر نداشت و او و مقامات کشورش را تمسخر کرد.

در پایان این گزارش آمده است: رهبر کره شمالی همچون صخره‌ای در خاک کشورش می‌ایستد و ترامپ به دیدار او آمده و به وی ابراز دوستی می‌کند و به واسطه کاخ سفید از کیم برای سفر به آمریکا دعوت می‌کند.. البته در صورتی که ترامپ در کاخ سفید ماندنی باشد.. به شما نگفتیم ترامپ کشورهای ضعیفی را که به وی ابراز دوستی می‌کنند، تحقیر کرده و در برابر کشورهای با اقتداری که وی را تحقیر کرده و از تسلیم شدن در برابر دستورات دیکته شده او ابا می‌کنند، فروتنی می‌ورزد؟ آری همان کشورهایی که به تهدیدهای وی اهمیتی نمی‌دهند، چون به خوبی می‌دانند این‌ها مشتی بمب دودزا و تهدید توخالی است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.