آغاز به کار ترمینال فرودگاهی «سلام» با پروازهای حج تمتع امسال

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز به کار ترمینال فرودگاهی «سلام» با پروازهای حج تمتع سال جاری خبر داد.
منبع
www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ محیط زیست و گردشگری ؛ علیرضا رشیدیان و حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از وضعیت و خدمات فرودگاه امام خمینی (ره) و ترمینال سلام که قرار است حجم قابل توجهی از پروازهای حجاج از طریق آن انجام شود و میزان آمادگی بخش‌های مختلف فرودگاهی در ارائه خدمات به زائران بیت الله الحرام بازدید کردند.

رشیدیان در جریان این بازدید گفت: آمادگی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در عین محدودیت‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها در سطح خوبی است و با برنامه ریزی‌‌های صورت گرفته و اعلام مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما تلاش بر آن است که پروازهای ایمن و بدون تاخیر به حجاج خانه خدا ارائه دهند.

وی تصریح کرد: بر اساس آنچه در بازدیدها مشاهده شده و اعلام مسئولان فرودگاهی و شرکت هواپیمایی هما‌، آمادگی‌ها با توجه به شرایط و امکانات در سطح خوبی قرار دارد و همه  بخش‌های فرودگاهی برای ارائه خدمات مناسب و توام با حفظ کرامت و شان و احترام زائران مهیا هستند.

وی در جریان بازدید از ترمینال فرودگاهی سلام با اشاره به سطح کیفی و کمی مطلوب این مجموعه در ارائه خدمات تصریح کرد‌: این ظرفیت مهندسی و توانمندی حرفه‌ای داخلی که در طراحی و ساخت این ترمینال زیبا به کارگرفته شده برای ملت ایران مایه مباهات و افتخار است‌.

رشیدیان با بیان اینکه فناوری ساخت و احداث این بناها و ساختمان‌هایی با این گستره خدمات و کاربری‌ها و حساسیت‌ها عموما در اختیار فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌هاست که تجربه‌ای طولانی در این حوزه دارند اما امروز شاهدیم جوانان متخصص و مهندسان ما به سطحی از توان، تخصص و تجربه دست یافته‌اند که می‌توانند این نوع سازه‌ها با همه حساسیت‌‌ها و قابلیت‌ها و نیز تاسیسات و امکانات داخل آن را در سطح قابل رقابت با فرودگاه‌های مدرن جهان بسازند.

وی با بیان اینکه این توان و تخصص مایه افتخار ماست‌‌، اظهار کر‌د: امروز با همه دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که ما در سازمان حج و زیارت از ماه‌ها قبل برای اتمام و بهره برداری پروژه ترمینال سلام در این ایام داشتیم شاهدیم که این مجموعه به موقع آماده و برای حج 98 مهیای خدمات دهی شده است.

وی در ادامه تاکید کرد‌: ملت ما بزرگ و عزتمند ، متحد و منسجم است که علی رغم تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ،سیاسی و تبلیغاتی دشمن هرگز ازپای ننشسته و همواره در مسیر سازندگی و آبادانی این مرزو بوم تلاش کرده و می‌کند و امروز در سایه این اتحاد و همدلی ایران اسلامی کشوری مقتدر است که در سطح دنیا و منطقه دارای جایگاهی بی نظیر و قدرتمند است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد : از امکانات ترمینال سلام و فرودگاه امام (ره) و نیز سایر مجموعه‌ها و امکانات آنها علاوه بر موسم حج تمتع در عمره و عتبات نیز بهره خواهیم برد و این ظرفیت‌ها و امکانات به طور قطع برای زائران خاطرات شیرین و آثار خوشایند و مثبتی را برای آنها از زمان خروج و نیز ورود به کشور در بر خواهد داشت‌.

وی تصریح کرد : در واقع این فضای مناسب و تاسیسات کامل و پیشرفته وقتی توام با برخورد و رفتارهای شایسته و اخلاق مدارانه و روحیه نیک خادمان همراه با نظم و انضباط باشد ، اثری دو چندان در آرامش زائر و آمادگی او برای بهره گیری هر چه بیشتر از سفر معنوی پیش رو خواهد شد.

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در بخش‌های مختلف فرودگاهی برای خدمات دهی مناسب به زائران و حجاح برای آنها، گفت: امید است تاخیر پروازها به حداقل ممکن رسیده و در صورت بروز تاخیر، موضوع با هماهنگی و همراهی همه ارگان‌ها به خوبی مدیریت شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.