امضای تفاهم‌نامه تولید و خرید ۱۵۰ دستگاه کمپرسی ساخت داخل

تفاهم‌نامه تولید و خرید ۱۵۰ دستگاه کمپرسی ساخت داخل بین قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و ایران خودرو دیزل به امضا رسید.

منبع
www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ بازار و بورس ، ظهر امروز، با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و مدیرعامل ایران خودرو، تفاهم‌نامه تولید و خرید 150 دستگاه کمپرسی ساخت داخل بین قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و ایران خودرو دیزل به امضا رسید.

سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فاز اول این قرارداد مربوط به تولید داخل 150 دستگاه کمپرسی توسط مجموعه ایران خودرو دیزل و خرید آن توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) است.

وی افزود: این قرارداد در فاز دوم نیز شامل 150 دستگاه دیگر است که این فاز بعد از فاز اول، اجرایی خواهد شد و این روند ادامه پیدا می کند تا در مجموع 700 دستگاه کمپرسی تولید و خریداری شود.

محمد با بیان اینکه "این کمپرسی‌ها در پروژه‌های عمرانی قرارگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت"، گفت: امضای این قرارداد به منظور کمک به صنعت خودروی کشور و در راستای افزایش صهم ساخت داخل در تولید خودروهای کمپرسی بوده و از کمپرسی‌های خریداری شده در پروژه های مختلف قرارگاه به ویژه پروژه خط راه‌آهن چابهار - زاهدان استفاده می شود.

وی ادامه داد: راه‌آهن چابهار - زاهدان در مجموع پروژه بزرگ چین برای اتصال تمامی راه‌های ترانزیتی دیده شده و این پروژه مهم می‌تواند نقش موثری در ترانزیت جهان ایفا کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.