اقتباس از یک فیلم ایتالیایی همزمان در دو نمایش

اقتباس نمایش «نیمه تاریک ماه» از فیلم ایتالیایی «غریبه‌های تمام‌عیار» در حالی در تالار حافظ روی صحنه است که در خانه هنرمندان نسخه دیگر فیلم اجرا می‌شود.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر، به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، از 24 مهرماه نمایش «نیمه تاریک ماه» به کارگردانی داوود بنی‌اردلان در تالار حافظ روی صحنه رفته است. این نمایش اقتباسی از فیلم «Perfetti sconosciuti» به کارگردانی پائلو جنووسا است که در آن حکایت چند زوج جوان روایت می‌شود که برای شام دور هم جمع می‌شوند.

در حالی که نمایش بنی‌اردلان روزهای آخر خود را سپری می‌کند، اقتباس تازه‌ای از این فیلم با عنوان «غریبه‌های کامل» در خانه هنرمندان روی صحنه می‌رود. این نمایش به قلم سیدعلی شانه‌ساز و سعید زارعی، توسط سیدعلی شانه‌ساز کارگردانی می‌شود. این اولین اجرای حرفه‌ای علی شانه‌ساز است.

در خلاصه این نمایش که از سوم آذرماه روی صحنه می‌رود آمده است: «چند زوج که دوستان صمیمی یکدیگرند، برای شام در خانه یکی از زوج‌ها، دور هم جمع می‌شوند. آنها در هنگام مهمانی، تصمیم به برپایی بازی می‌گیرند و ...»

مهرداد اقبالی، زهرا آقاپور، مرجان پورمحمودی، امیر فتحی، حامد کاویان‌نسب، مریم کیان‌پیشه و نوید ناظری بازیگران این نمایشند.

قرار است این نمایش تا 18 آذرماه هر شب رأس ساعت 20:30 در سالن انتظامی خانه هنرمندان اجرا شود.

از عوامل این نمایش می‌توان به مدیر تولید: محمد فراهانی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: نیما ببری، سعید زارعی، منشی‌صحنه و نگارش تمرین: ساناز مجیدزاده، طراح صحنه: سیدعلی شانه‌ساز، طراح لباس: یاسمن صفایی، عکاس: حمید خرمی، طراح نور: محمد‌رضا رحمتی، طراح لوگوتایپ و پوستر: شاهین صرفه‌جو، نقاش پوستر: محمد قربانی و طراحی موشن‌های تبلیغاتی: مصطفی کاظمی مطلق اشاره کرد.

سالن انتظامی در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان واقع شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.