نگاه انقلابی و جهادی توانست سوسنگرد را آزاد کند

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح با بیان اینکه نگاه انقلابی و جهادی توانست سوسنگرد را آزاد کند، گفت: امروز نیز با تکیه بر همین نگاه و نگرش می‌توان برمشکلات کشور فائق آمد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امنیتی و دفاعی، به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش،  سردار سرتیپ دوم پاسدار عباس سه دهی روز دوشنبه در یادواره آزادسازی سوسنگرد که به میزبانی دانشگاه هوایی شهیدستاری برگزار شد، اظهار داشت: در بازخوانی عملیات و ادوار مهم در دفاع مقدس همواره دو رویکرد وجود داشته است که نخستین آن، صرف یادواره و تذکار است و دومی عبرت‌گیری و استفاده از تجربیات موجود است که در منظومه فکری رهبر انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و امام راحل نیز بر همین قِسم دوم تاکید و سفارش فراوان شده است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: نکته بسیار مهمی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم بر آن تاکید داشتند، استفاده از تجارب گذشته، بالاخص دوران جنگ تحمیلی است چرا که یکی از مهمترین و اصلی‌ترین حوادث چله اول انقلاب، تجاوز نظامی رژیم بعث به خاک کشورمان محسوب می‌شود.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح همچنین تاکید کرد: کلیدواژه‌هایی حیاتی همچون اسلام ناب، تفکر انقلابی، مقاومت فعال، مدیریت جهادی و ما می‌توانیم از جمله مواردی است که باید به آنها توجه ویژه مبذول داشت و برای پیشرفت کشور از آنها بهره برد.

سه‌دهی با اشاره به حماسه آزادسازی سوسنگرد، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که از نظر تجهیزات مادی و دفاعی، توان نیروهای رزمی عراقی با نیروهای ایرانی به هیچ وجه قابل قیاس نبود، چراکه نه تنها ارتش بعث از تجهیزاتی به مراتب پیشرفته‌تر بهره می‌برد، بلکه حتی بلوک شرق و غرب و کشورهای وابسته به آن‌ها نیز با حمایت‌های کامل تسلیحاتی از صدام ملعون، کفه ترازوی جنگ را به شکلی یک طرفه به سمت دشمن متجاوز سنگین می‌کردند؛ با این وجود نیروی اراده، توکل و ایمان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و توفیق الهی نگذاشت حتی یک وجب از این خاک پاک به اشغال دشمنان این مرز و بوم درآید.

وی یادآور شد: این نگاه انقلابی و جهادی بود که توانست سوسنگرد را آزاد کند و امروز نیز فقط با تکیه بر همین نگاه و نگرش می‌توان بر مشکلات کشور فائق آمد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.