تولید نفت برزیل ۲۰ درصد دیگر جهش و رکورد جدیدی ثبت کرد

اداره ملی نفت برزیل (ای‌ان‌پی) اعلام کرد که در ماه ژانویه تولید نفت این کشور با جهشی ۲۰.۴ درصدی روبرو شده و به ۳.۱۶۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، اداره ملی نفت برزیل (ای‌ان‌پی) اعلام کرد که در ماه ژانویه تولید نفت این کشور به لطف حفاری در حوزه نفتی پربازده پیش‌نمکی این کشور، با جهشی ۲۰.۴ درصدی روبرو شده و به رکورد تاریخی ۳.۱۶۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

ماه گذشته همچنین کل تولید نفت و گاز برزیل برای اولین بار با عبور از سطحی معادل با ۴ میلیون بشکه در روز به رکورد جدیدی دست یافت. به این ترتیب کل تولید نفت و گاز برزیل در ماه ژانویه به ۴.۰۴۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

ای‌ان‌پی اعلام کرد که تولید نفت این کشور در ژانویه ۲۰۲۰ حدود ۲ درصد از دسامبر ۲۰۱۹ بیشتر شد اما نسبت به ژانویه سال قبل ۲۰.۴۳ درصد جهش کرد.

در ژانویه ۲۰۲۰ تولید نفت برزیل از حوزه نفتی جدید «لولا»، کشف شده در لایه زمین‌شناسی پیش‌نمکی، به ۲.۶۸۲ میلیون بشکه در روز رسید که ۶۶.۳۷ درصد از کل تولید نفت و گاز این کشور را تشکیل می‌دهد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.