ونزوئلا در زمینه انرژی وضعیت اضطراری اعلام کرد

رئیس‌جمهور ونزوئلا، برای حفاظت از نفت این کشور و تضمین امنیت انرژی، وضعیت اضطراری انرژی اعلام کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، برای حفاظت از نفت این کشور و تضمین امنیت انرژی، وضعیت اضطراری انرژی اعلام کرد.

مادورو گفت: من با اختیارات ریاست‌جمهوری و قانون اساسی، در صنعت نفت وضعیت اضطراری اعلام می‌کنم تا اقداماتی ضروری و فوری برای تضمین امنیت انرژی این کشور و حفاظت از صنعت نفت در برابر هجمه امپریالیسم انجام شود.

او گفت: در مرحله دوم طی این فرمان یک کمیسیون تام‌الاختیار ریاست‌جمهوری برای حفاظت، بازسازی و سازماندهی مجدد صنعت ملی نفت، ایجاد خواهد شد.

طبق گزارش رویترز، مادورو گفته است: چه تحریم باشد یا محاصره اقتصادی، من دیگر هیچ بهانه‌ای را نخواهم پذیرفت. طبق فرمانی که من امضا می‌کنم وضعیت اضطراری انرژی در صنعت هیدروکربن اعلام می‌شود تا با به کارگیری ابزارهای ضروری و فوری امنیت انرژی تضمین شود.

اعلام این وضعیت یک روز پس از آن انجام می‌شود که آمریکا تحریم‌های جدیدی را بر علیه بازوی تجاری روس‌نفت روسیه، به اتهام همکاری با ونزوئلا برای صادرات نفت این کشور و دور زدن تحریم‌های آمریکا، وضع کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.