افزایش 20 درصدی تولید نفت برزیل

تولید نفت برزیل در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20.4 درصد افزایش یافت و به 3.68 میلیون بشکه در روز رسید.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، طبق گزارشات رسمی، تولید نفت برزیل در ماه ژانویه سال جاری با رشد 20.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 3.168 میلیون بشکه در روز رسیده است.

ماه گذشته میلادی تولید نفت وگاز برزیل به رکورد جدیدی دست یافت و در مجموع به معادل 4 میلیون بشکه در روز رسید که در تاریخ نفت و گاز این کشور بی‌سابقه بوده است.

تولید نفت برزیل در ماه ژانویه نسبت به ماه  دسامبر دو درصد رشد کرده است.

دلیل افزایش تولید نفت برزیل بهره‌برداری بیشتر از میادین نفتی پیش‌ نمکی این کشور بوده است که در مجموع روزانه 2.682 میلیون بشکه معادل 66 درصد تولید نفت این کشور از آنها برداشت می‌شود.

میدان نفتی پیش نمکی لولا بزرگترین میدان این کشور است که به تنهایی بیش از یک میلیون از تولید نفت برزیل را به عهده دارد.

به گزارش اوپک که در ماه فوریه منتشر شده است انتظار می‌رود بهره‌برداری بیشتر از میادین پیش نمکی به افزایش تولید نفت بیشتر برزیل طی سال جاری منجر شود.

بر اساس آخرین گزارش ارائه شده از سوی اوپک، پس از آمریکا و نروژ، برزیل سومین کشور نفتی غیرعضو اوپک از نظر افزایش تولید خواهد بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.