نگرانی عمیق آلمان از ساخت واحدهای مسکونی در قدس اشغالی

وزارت امور خارجه آلمان با صدور بیانیه‌ای نسبت به تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی برای ساخت واحدهای مسکونی در قدس شرقی عمیقا ابراز نگرانی کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، در این بیانیه آمده است که اقدام تل‌آویو چشم‌انداز تشکیل دولت با دوام فلسطین را بر اساس راه حل تشکیل دو دولت (فلسطین و اسرائیل) تضعیف می‌کند.  

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که قصد دارد ۵ هزار واحد مسکونی در قدس شرقی احداث کند.

این تصمیم پس از آن گرفته شده که رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح سازش‌کارانه خود موسوم به «معامله قرن» اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی می‌داند.

وی همچنین دو هفته پیش از انتخابات پارلمانی فروردین ماه رژیم صهیونیستی، با امضای سندی حاکمیت این رژیم بر بلندی های جولان که در جنگ ۱۹۶۷میلادی اشغال شده بود را به رسمیت شناخت.

اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در این زمینه خشم جامعه مسلمانان و اعراب را برانگیخت و با واکنش های منفی جامعه جهانی روبرو شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.