سازمان ملل خواستار توقف فوری درگیری‌ها در ادلب سوریه شد

دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌ها در شمال سوریه، طرفین درگیر را به خویشتن‌داری و توقف درگیری‌ها دعوت کرد.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد در باره درگیری‌ها در استان ادلب بین ارتش سوریه و نیروهای مسلح و تروریستی مورد حمایت ترکیه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش شبکه العربیه، گوترش شامگاه جمعه (دوم اسفند) در باره درگیری‌های نظامی خطرناک در ادلب سوریه (شمال غرب) هشدار داد و مدعی شد که توافق‌های سوچی به دلیل تشدید درگیری در این استان سوریه در حال فروپاشی است.

دبیر کل سازمان ملل از طرف‌های درگیر در ادلب سوریه خواست که که سریعاً به درگیر‌ی‌ها بین خود خاتمه دهند. گوترش گفت که سوریه راه حل نظامی ندارد.

عصر امروز رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در مورد ادلب نیز تلفنی گفت‌وگو کردند. به گفته دفتر ریاست جمهوری ترکیه، اردوغان از پوتین خواسته است که جلوی عملیات ارتش سوریه را بگیرد.

ارتش سوریه در عملیات اخیر خود در حلب و ادلب، موفق شده است بیش از ۸۰۰ کیلومتر مربع را از تروریست‌ها پس گرفته و پاکسازی کند. دیروز این تروریست با کمک ارتش ترکیه خواستند شهرک نیرب را که در چند کیلومتری مرکز استان ادلب است، را اشغال کنند که با تک ارتش سوریه این هجوم شکست خورد و بر اساس رسانه‌های سوری، ۳۲۰ نفر از مهاجمان کشته شدند که دو تن از آن‌های نیروهای ارتش ترکیه بودند. 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.