انتقاد سندرز از گزارش‌ها درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

سناتور ۷۸ ساله آمریکایی از برخی گزارش‌ها درباره تلاش روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده شدیداََ انتقاد کرد.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، «برنی سندرز» سناتور دموکرات آمریکایی، گزارش روزنامه «واشنگتن‌پست» مبنی بر کمک روسیه به ستاد وی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را تکذیب کرد.

واشنگتن‌پست بامداد شنبه در گزارشی مدعی شد مسئولان آمریکایی به سندرز گفته‌اند که روسیه در تلاش است تا با کمک به ستاد انتخاباتی وی، باعث پیروزی سندرز در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر شود.

سندرز نیز پس از آن با صدور بیانیه‌ای ضمن متهم کردن روسیه به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت: «روس‌ها می‌خواهند دموکراسی آمریکا را، با متفرق کردن ما، تضعیف کنند و من بر خلاف رئیس‌جمهور کنونی [آمریکا] با قدرت در برابر اقدامات آنها و هر مداخله خارجی در انتخابات‌مان می‌ایستم».
سندرز همچنین در اظهاراتی تند درباره «ٖولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه نیز مدعی شد: «بر خلاف ترامپ، من پوتین را یک دوست خوب نمی‌دانم. او یک قلدر خودکامه است که تلاش می‌کند دموکراسی را نابود کرده و مخالفان در روسیه را سرکوب کند».

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.