آغاز گشت‌زنی‌های مشترک روسیه و ترکیه در شمال سوریه

منابع رسانه‌ای از آغاز گشت‌زنی‌های اولیه و مشترک روسیه و ترکیه در «منطقه امن» شمال سوریه خبر دادند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از روسیا الیوم، منابع رسانه‌ای اعلام کردند که امروز- جمعه- گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه در منطقه امن شمال سوریه آغاز شده است.

در همین راستا، روسیه روز گذشته 300 نیروی پلیس و 20 خودروی زرهی را در شمال سوریه مستقر کرد که ماموریت این نیروهای نظامی، گشت‌زنی‌های روزانه از جمله در 9 منطقه مسکونی در شمال سوریه است.

خبرگزاری «نووستی» روسیه تصریح کرد، گشت‌زنی‌های روسیه و ترکیه در مناطق موارد توافق صورت خواهد گرفت و این گشت‌زن‌ها طی 5 ساعت حدود 150 کیلومتر را طی خواهند کرد.

به موجب توافق «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور ترکیه و روسیه، در 22 اکتبر گذشته در شهر ساحلی سوچی، «یگان‌های مدافع خلق»، شبه‌نظامیان عمدتا کُرد، از 30 کیلومتری مرزهای ترکیه دور می‌شوند و نیروهای پلیس نظامی روسیه و گارد مرزی سوریه در طول نوار موسوم به امنیتی مستقر خواهند شد.

ارتش ترکیه در نهم همان ماه نیز عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» در منطقه شرق رود فرات در شمال سوریه را آغاز کرد. آنکارا ادعا می‌کند هدف از این عملیات، «پاکسازی منطقه از تروریست‌ها و ایجاد منطقه امن برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان است.

ترکیه 18 سرباز سوریه را آزاد کرد

وزارت دفاع ترکیه بامداد امروز از آزاد شدن 18 سرباز ارتش سوریه که روز چهارشنبه به اسارت گرفته شده بودند خبر داد.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای مدعی شده است 18 سرباز ارتش سوریه که روز 29 اکتبر در منطقه «رأس‌العین» بازداشت شده بودند، در نتیجه هماهنگی با مقام‌های روسیه آزاد شده‌اند.

منابع خبری چهارشنبه هفته جاری گزارش دادند شبه‌نظامیان گروه شورشی موسوم به «ارتش آزاد سوریه»، 18 سرباز ارتش سوریه را در منطقه راس‌العین به اسارت گرفتند.

کشته شدن یک سرباز ترکیه

وزارت دفاع ترکیه، امروز اعلام کرد در جریان انفجار یک مین کارگذاشته شده در منطقه عملیات «چشمه صلح» در شمال سوریه، یک نظامی ترکیه کشته شد.

این انفجار، که عصر دیروز به وقوع پیوست همچنین به زخمی شدن 6 نظامی دیگر ترکیه منجر شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.