تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا از پیش بینی تدابیر لازم برای پیشگیری از کرونا در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، پلیس‌های تخصصی و کلیه یگان‌هایی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند، خبر داد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا حسینی با اشاره به تشکیل قرارگاه بهداشت و درمان ناجا ویژه کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در یگان‌های ناجا با مرکزیت اداره کل بهداشت معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا در تشریح تدابیر و اقدامات پیشگیرانه در مقابل شیوع بیماری کرونا در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها اظهار کرد: کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها، پلیس‌های تخصصی، بازداشتگاه‌ها، تحت نظرگاه‌ها و کلیه یگان‌هایی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند تحت کنترل و مراقبت‌های بهداشتی و پیشگیرانه قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه رعایت اصول بهداشت فردی و بهداشت محیط زیربنای پیشگیری از همه بیماری‌های واگیر از جمله کرونا است، اضافه کرد: اجرای برنامه‌های مستمر آموزشی و نظارت‌های بهداشتی از اولویت‌های معاونت بهداد استان‌ها به شمار می‌رود که در جریان شیوع ویروس کرونای جدید در کشور، این برنامه‌ها با جدیت و قوت بیشتری در یگان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا ادامه داد: در همین راستا بسته‌های بهداشتی حاوی مواد ضد عفونی و گندزدا، ماسک FFP2، کلر جامد و دستکش به مقدار کافی در اختیار یگان‌های هدف که در ارتباط مستقیم با مردم هستند قرار گرفته است و ضدعفونی و گندزدایی کلیه اماکن کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها، پلیس‌های تخصصی، بازداشتگاه‌ها و تحت نظرگاه‌ها با حضور مسئولان و کارشناسان بهداشت معاونت‌های بهداد استان‌ها در حال انجام است.

حسینی خاطرنشان کرد: اخیراً با برگزاری همایش آموزش مجازی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با مسئولان و کارشناسان بهداشت یگان‌ها و رده‌های سراسر کشور، نکات کلیدی و کاربردی در خصوص پیشگیری از کرونا ویروس و وظایف مسئولان و کارشناسان بهداشت در این رابطه تشریح و سرفصل‌های "اصول گندزدایی و اصول بهداشت محیط، بهداشت فردی و نحوه شست و شوی صحیح دست‌ها و بهداشت تهیه و توزیع غذا در اماکن تهیه و پخت غذا " بر اساس آخرین پروتکل‌های وزارت بهداشت، مرور و مورد بازآموزی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در همین راستا کارشناسان و مسئولان بهداشت موظف شدند با حضور در همه رده‌های ناجا از دفاتر فرماندهی تا سرپنجه‌ها، آموزش‌های مرتبط با پیشگیری و خود مراقبتی در برابر ویروس کرونا را به صورت چهره به چهره به کارکنان ارائه کنند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به لزوم تدابیر پیشگیرانه از بیماری کرونا در اماکن تجمعی از احتمال تعطیلی اماکن رفاهی و ورزشی ناجا سراسر کشور تا پایان سال خبر داد و تعطیلی این اماکن در ایام تعطیلات نوروزی را تابع تصمیم گیری های بعدی قرارگاه بهداشت و درمان ناجا عنوان کرد.

حسینی در پایان یادآور شد: دبیرخانه قرارگاه بهداشت و درمان ویژه کنترل و پیشگیری از کرونا با خط امین ۸۲۲۲۶ (از ساعت ۷ الی ۱۹) و۳۵۶۴۶ (از ساعت ۱۹ الی ۷) آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات یگان‌های ناجا است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.