یک حضور و یک جایزه بین‌المللی برای سینمای ایران

دو فیلم کوتاه «پسری با دوربین فیلمبرداری» و «سگی که مرض داشت» از ایران به ترتیب در جشنواره‌ای بین‌المللی حاضر شده و جایزه‌ای دریافت کردند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر،  به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه پسری با دوربین فیلمبرداری ساخته امیرحسین تبت به بیستمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن لوئیس اوبیسپو San Luis Obispo International Film Festival آمریکا راه پیدا کرد.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: امیرحسین تبت، بازیگران: مالک تبت، سودابه یارمحمدی، محمدمهدی تبت، مهدی تباسیده، تدوین و تصویر: امیرحسین تبت.

این جشنواره ۱۷ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۰ برابر با ۲۷ اسفند ۹۸ تا ۳ فروردین ۹۹ برگزار می‌شود.

سگی که مرض داشت برنده یک جایزه بریتانیایی شد

پویانمایی کوتاه سگی که مرض داشت به کارگردانی پروین تجوید برنده بهترین طراحی هنری از جشنواره انیمیشن انیفست کانتربری ۲۰۲۰ بریتانیا شد. آخرین ساخته پروین تجوید سگی که مرض داشت، انیمیشن کوتاه ۹ دقیقه و ۳۰ ثانیه‌ای است که در سال ۲۰۱۹ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

این انیمیشن با شرکت در جشنواره انیفست کانتربری ۲۰۲۰ توانست جایزه بهترین طراحی هنری را به دست آورد. قصه‌ پویانمایی «سگی که مرض داشت» درباره سگی است که به دلیل این‌ که همه چیز می‌خورد، مریض می‌شود و پزشکان کلینیک دامپزشکی وقتی برای درمان او تلاش می‌کنند متوجه می‌شوند چیزهای زیادی خورده است. بعد از این‌ که همه چیزهایی که خورده بود از شکمش بیرون می‌آورند او دوباره همه آن‌ها را می‌خورد.

جشنواره انیمیشن انیفست کانتربری هر ساله با اهدا جایزه به بهترین انیمیشن بریتانیایی، بین‌المللی، دانشجویی، شخصیت، صدای فیلم، طراح هنری و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برگزار می‌شود. دوازدهمین جشنواره انیمیشن انیفست کانتربری ۲۰۲۰ بریتانیا در روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ (۲۹ فوریه و ۱ مارس ۲۰۲۰) برگزار شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.