شاخص بورس ریزش کرد

شاخص کل بورس در نخستین روز کاری سال ۹۹ با افت ۴ هزار و ۲۴۱ واحدی به عدد ۵۰۸ هزار و ۶۵۸ واحد رسید.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ سایر حوزه ها به نقل از صدا و سیما، تالار شیشه‌ای در حالی نخستین روز معاملات خود را آغاز کرد که در ابتدای معاملات بازار با صف خرید روبرو شد، اما در پایان با افت ۴ هزار و ۲۴۱ واحدی به عدد ۵۰۸ هزار و ۶۵۸ واحد رسید. همچنین شاخص ازاد شناور با افت ۳ هزارو ۴۶۸ واحد به عدد ۶۴۶ هزار و ۸۷۶ واحد و شاخص بازار اول با افت ۳ هزارو ۵۱۸ واحد به عدد ۳۵۹ هزارو ۲۱۲ واحد رسید.

با توجه به گفته رئیس کل بانک مرکزی و اعلام سیاست‌های بانکی، اصلاح ساختار مالی و وضعیت سرمایه بانک‌ها در بازار سرمایه امروز شاهد صف خرید بانکی‌ها بودیم. نمادهای بانکی امروز سبز پوش میدان بودند البته نماد مپنا هم مورد استقبال خریداران قرار گرفت. بیشترین تأثیر را در نمادهای امروز صنایع پتروشیمی، معدنی و صنعتی داشتند.

دربازار فرابورس نیز شاخص با افت ۸ واحدی به عدد ۶ هزار و ۵۸۲ واحد رسید و بیشترین تأثیر را در شاخص نمادهای پتروشیمی و پالایشی داشتند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.