اعلام انحلال تیم هندبال زاگرس قبل از اعزام به جام باشگاه‌های آسیا

مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آباد غرب در شرایطی از انحلال تیم هندبال و این باشگاه خبر داده که هندبالیست‌های این تیم قرار است دوشنبه شب راهی جام باشگاه‌های آسیا شوند.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ اخبار عمومی ، باشگاه زاگرس اسلام آباد غرب کرمانشاه روز جمعه دهم آبان ماه با انتشار بیانیه ای از سوی مدیر عامل خود خبر از انحلال این تیم داد. این اتفاق در شرایطی رخ داده که تیم هندبال این باشگاه قرار است دوشنبه شب هفته پیش رو راهی رقابت های جام باشگاه های آسیا در کره جنوبی شود و چنانچه در این رویداد شرکت نکند تبعات مالی و جریمه های سنگینی در انتظار هندبال ایران خواهد بود. 

در صورت انصراف این تیم از حضور در جام باشگاه های آسیا، مبلغ ۵۰ میلیون تومانی که بابت حق ثبت نام و شرکت در قرعه کشی پرداخت شده به ایران بازگردانده نخواهد شد. از آن سو بخش زیادی از هزینه رزرو بلیط به کره جنوبی، هزینه تهیه البسه و آماده سازی و دریافت روادید و ...  نیز بخشی از ضررهای مالی عدم حضور تیم در این رویداد است. اما این هزینه ها با این چند مورد ختم نخواهد شد.

در صورت عدم حضور تیم هندبال زاگرس اسلام آباد غرب در رقابت های جام باشگاه های آسیا یکی از سهمیه های ایران در این رویداد حذف شده و ایران باید جریمه ۳۰ هزار دلاری را بابت انصراف تیم چند روز قبل از آغاز رقابت ها باید بپردازد و در صورت عدم پرداخت این جریمه نه تنها باشگاه بلکه فدراسیون هندبال ایران نیز دچار مشکل شده و شاید ماجرای سالهای قبل که هندبال کشورمان در آستانه تعلیق قرار گرفته بود تکرار شود.

باشگاه زاگرس اسلام آباد غرب به دلیل مشکلات مالی دچار چنین مشکلی شده است. هرچند که در راه حضور این تیم، مجموعه فدراسیون هندبال، استانداری کرمانشاه و اداره کل ورزش این استان نیز در حد امکان کمک و مساعدت کرده اند اما هزینه اعزام این تیم به کره جنوبی آن هم در شرایط اقتصادی کشور از توان این باشگاه خارج بوده و حتی از بودجه اختصاص یافته این تیم برای حضور در رقابت های لیگ سال ۹۸ نیز بیشتر می باشد. 

در صورت انحلال این باشگاه، تیم هندبال این مجموعه در ادامه رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور نیز حاضر نخواهد شد، این در حالی است که تیم زاگرس اسلام آباد غرب سال گذشته نایب قهرمان شده و یکی از مدعیان ایستادن روی سکوی لیگ می باشد.

مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آباد غرب در شرایطی از انحلال تیم هندبال و این باشگاه خبر داده که هندبالیست‌های این تیم قرار است دوشنبه شب راهی جام باشگاه‌های آسیا شوند.
امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.