چاووش اوغلو: قصد داشتند در شمال سوریه دولت تروریستی ایجاد کنند

وزیر خارجه ترکیه گفت: با نابودی کریدور تروریستی که قصد ایجاد آن در مرزهای جنوبی ترکیه را داشتند، نقشه بزرگی را بر هم زدیم. ما این نقشه را خنثی کردیم.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی نشستی در دانشگاه آک‌دنیز آنتالیا درباره گشت‌زنی مشترک با روسیه در شرق فرات اظهار داشت: خلاصه توافق با روسیه چنین است؛ تمام تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ به خارج از محدوده‌ 30 کیلومتری از رود فرات تا مرز عراق عقب‌نشینی خواهند کرد. 

وی افزود: گشت‌زنی مشترک در محدوده‌ای به عمق 10 کیلومتر به‌جز قامشلی انجام خواهیم داد که آغاز شده است. شهر قامشلی داخل محدوده 30 کیلومتری که تروریست‌ها از آنجا اخراج خواهند شد، قرار دارد، چون نیروهای اسد آنجا حضور دارند.

چاووش‌اوغلو با بیان اینکه سال‌هاست می‌خواهند به همراه آمریکا این گروه‌های تروریستی را از منبج خارج کنند، گفت: اگر در میز مذاکره قدرتمند باشید به خواسته‌های خود می‌رسید. اگر عملیات را انجام نمی‌دادیم این اتفاقات رخ نمی‌داد. با نابودی کریدور تروریستی که قصد ایجاد آن در مرزهای جنوبی ترکیه را داشتند، نقشه بزرگی را بر هم زدیم. ما این نقشه را خنثی کردیم. می‌خواستند در این منطقه یک دولت تروریستی را ایجاد کنند. فرانسه و اسرائیل نیز آنها را هدایت می‌کردند. تاکنون هیچکدام از آنها نیز نگفته‌ که چنین تلاشی را انجام نداده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.