تایم: آمار مبتلاشدگان به ویروس کرونا در آمریکا ظرف ۲ هفته از یک میلیون نفر فراتر می‌رود

یک رسانه آمریکایی با استناد به الگوهای آماری پیش‌بینی کرد که شمار مبتلاشدگان به کرونا (بیماری کووید-۱۹) در آمریکا ظرف ۲ هفته آینده از مرز یک میلیون نفر خواهد گذشت.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، نشریه آمریکایی تایم با استناد به یک الگوی رگرسیونی با ضریب تعیین 0.9976 پیش‌بینی کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا روز 14 آوریل (دو هفته آینده) به بیش از یک میلیون نفر خواهد رسید.

بر اساس این الگوی آماری، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا که از روز 20 مارس (اول فروردین) با یک شیب صعودی افزایش یافته است، در روز 8 آوریل (20 فروردین) به عدد 500 هزار نفر خواهد رسید و پس از آن 6 روز طول خواهد کشید که شمار مبتلایان از مرز یک میلیون نفر عبور کند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تا ساعت 15:00 روز سه‌شنبه به وقت واشنگتن بیش از 180 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند و از این تعداد حدود 3600 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با اختلاف بسیار زیادی نسبت به کشور دوم (ایتالیا) بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان را دارد. تنها در ساعات سپری شده از روز سه‌شنبه (به وقت محلی حدود 15 ساعت) بیش از 17 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند که این ارقام از رشد پرشتاب آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا حکایت می‌کند.

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.