انتظامی: شرط بهره‌مندی سینماداران از حمایت‌ها، اخراج نکردن کارکنان‌ است

رئیس سازمان سینمایی شرط بهره‌مندی سینماداران از بسته حمایتی برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را اخراج نکردن کارکنان سینماها عنوان کرد.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر ، اخیراً شنیده شده است برخی پردیس‌های سینمایی در پی تعطیلی یک ماه و نیمه ناشی از شیوع کرونا، کارکنان خود را اخراج کرده‌اند! این اقدام واکنش حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی را در پی داشت.

انتظامی در حساب توییتری خود نوشت: «استفاده سینماها و سایر مراکز خدماتی سینمایی از حمایت‌ها، تسهیلات و منابع ‎سازمان سینمایی (اعم از مستمر و مصوبات ویژه ‎کرونا) منوط به آن‌ است که همکاران خود را اخراج نکنند.»

سینماهای سراسر کشور از ۳ اسفندماه ۹۸ با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعطیل شده‌اند و زمان بازگشایی آن‌ها مشخص نیست. 

سازمان سینمایی برای جبران ضرر و زیان صنعت سینما در ایام تعطیلات کرونایی پیش‌نویس بسته‌ای حمایتی را آماده کرد. تخصیص نوبت‌های نمایش فیلم به صورت شبانه، افزایش زمان نمایش فیلم‌های پرفروش، افزایش روز‌های نیم بها با هدف رشد ضریب اشغال، تغییر بازپرداخت وام سینماگران و هنرمندان و بخشودگی جرایم دیرکرد از سوی صندوق اعتباری هنر، اقداماتی است که بعد از بازشدن سینما‌ها عملی می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.