خدمت به تئاتر با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ ممکن می‌شود

مدیر کل جدید هنرهای نمایشی اظهار امیدواری کرد که خدمت به تئاتر با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممکن شود.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر، جلسه معارفه و تکریم مدیر کل جدید و سابق هنرهای نمایشی در جلسه شورای مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز شنبه ۱۶ فروردین‌ماه برگزار شد. در این مراسم با حضور سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری و مدیران معاونت، قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی معارفه و از خدمات شهرام کرمی مدیر کل سابق قدردانی شد. 

کرمی در این جلسه با قدردانی از معاونت هنری گفت: هنرهای نمایشی با توجه به ویژگی و ظرفیت‌های آن، به توجه و حمایت‌های بیشتری نیاز دارد و امیدوارم با توجه به درایت، تجربه و تعامل قادر آشنا، اتفاق‌های خوبی در تئاتر رخ دهد. 

آشنا نیز در این جلسه با قدردانی از شهرام کرمی گفت: امیدوارم با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور هنری، بتوانیم خدماتی را برای تئاتر کشور انجام دهیم. 

در این جلسه، حسینی حکم آشنا را به مدیر کل هنرهای نمایشی تقدیم کرد و لوح سپاس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمی اعطا شد.

شهرام کرمی که در اسفند سال ۱۳۹۶ حکم مدیرکلی اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرده بود و جانشین مهدی شفیعی در این سمت شده بود ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ از مقام خود استعفا داد. وی در تشریح دلایل استعفایش گفت: محدودیت‌های موجود به ویژه در حوزه اعتبارات و مطالبه بر حق و تسویه نشده هنرمندان یکی از از اصلی‌ترین دلایل استعفای من در کنار پایان مأموریت دو ساله ام بود.

وی گفت: از سوی دیگر احساس می کنم بعد از دو سال کار فشرده و همراهی برای پاسخگویی به نیازها و مطالبات خانواده محترم، شریف و عزیز تئاتر کشور دیگر توان و نیروی لازم برای همراهی تمام قد با این خانواده عزیز را ندارم و بدون هیچ تردیدی حضور نیروی جدید در این حوزه می تواند کارها و چرخ امورات تئاتر کشور را با قدرت بیشتری به حرکت درآورد.

 در پی این امر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ در حکمی قادر آشنا را به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.