تصمیم رئیس جمهور در مورد هرمزگان صد در صد اشتباه است

بندرعباس - نماینده مردم هرمزگان در مجلس بیان کرد: تصمیم رئیس جمهور در اعلام هرمزگان به عنوان استان سفید صد در صد اشتباه است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ دولت و مجلس ، احمد مرادی اظهارداشت: وقتی خبر اظهارات رئیس جمهور در خصوص سفید بودن وضعیت استان هرمزگان را مطالعه کردم ۲ فرضیه در ذهنم متبادر شد یا به ایشان اطلاعات غلط داده شده و یا اینکه رئیس جمهور از روی عمد و بیخیالی این کار را انجام می‌دهد.

وی افزود: بنده گمان می‌کنم گزینه دوم به واقعیت بیشتر نزدیک است وگرنه چطور ممکن است رئیس جمهور کشور استان‌ها را تقسیم بندی کند و یک جا را خاکستری و یک جا سفید و جای دیگر را قرمز بداند، وقتی ویروس جهانی شده یعنی همه جا قرمز است و کشورهای مختلف برای مهار آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: حال اگر استانی از نظر تعداد ابتلاء و جان باختگان نسبت به سایر استان‌ها آمار کمتری داشته باشد به منزله سفید بودن وضعیت نیست، شاید در این استان مردم بیشتر همراهی کردند و کادر درمانی نیز بیشتر تلاش کردند تا این ویروس را کنترل کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در شرایط کنترل ویروس کرونا هستیم و حرف، تصمیم و استدلال رئیس جمهور صد در صد تصمیم غلطی است و قطعاً برای همه مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات ما مثل سایر نقاط کشور باید تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

مرادی با تاکید بر اینکه در مسئله کرونا بایستی برای تمام کشور یک تصمیم واحد گرفته شود، ابراز داشت: در بحث شدت برخورد باید به استانداران تفویض اختیار شود تا استاندار بتواند برخی نقاط را قرنطینه و یا محدودیت تردد اعمال کند اما در موضوع اعلام وضعیت سفید به صراحت می‌گوئیم خیر وضعیت ۱۰۰ درصد قرمز هست و وزارت بهداشت و درمان نیز رسماً اعلام کرده که هیچ جا وضعیت سفید نداریم.

وی تاکید کرد: وقتی از نظر یک مرجع تخصصی وضعیت قرمز است پس چه افرادی به جناب رئیس جمهور مشورت داده‌اند؟ ما به عنوان نماینده مردم با این موضوع مخالف هستیم و به رئیس جمهور می‌گوئیم شما دست از سر مردم هرمزگان بردارید ما نمی‌خواهیم مردم هرمزگان دچار استرس و نگرانی شوند و رئیس جمهور موظف است پاسخ قانع کننده‌ای به افکار عمومی بدهد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.