ولیرات از برگزاری نشست اوپک‌پلاس حمایت کرد

"سهیل المزروعی" وزیر انرژی و صنایع امارات متحده عربی یکشنبه شب گفت که کشورش از درخواست سعودی برای نشست مهم اوپک پلاس حمایت می‌کند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش رویترز، المزروعی گفت:امارات اطمینان دارد که درصورتی که توافق حاصل شود، تمام تولیدکنندگان با سرعت و همکاری تلاش خواهند کرد که کمبود تقاضای نفت در بازارهای جهانی جبران شود.

وی گفت: همچنین تمام تولیدکنندگان تلاش خواهند کرد تا تعادل به بازار نفت باز گردد و ذخایر جهانی نفت نیز در سطح معقول باقی بماند.

المزروعی از آنچه که نقش مهم  کشورهای غیر اوپک و در رأس آنها روسیه برای همکاری سازنده برای ایجاد توازن در بازارهای جهانی نفت خواند، قدردانی کرد.

در همین راستا، الجزایر خواستار توافقی جامع وفوری تولیدکنندگان نفت در نشستی شد که پنجشنبه این هفته در این کشور برگزار می‌شود.

"محمد عرقاب" وزیر انرژی الجزایری که کشورش در نشست ۹ آوریل (۲۱فروردین) میزبان کشورهای عضو اوپک خواهد بود از تمام تولیدکنندگان نفت خواست که این فرصت را غنیمت شمارند و به توافقی جامع و فوری برای کاهش تولید برسند.

 خالد الفاضل وزیر نفت کویت نیز یکشنبه شب در گفت وگوی تلفنی با رویترز گفت که کشورش از درخواست عربستان برای برگزاری نشست فوق‌العاده وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک موسوم به اوپک‌پلاس برای کاهش عرضه و جلوگیری از روند کاهشی قیمت جهانی این کالای سوختی حمایت می‌کند.

سخنگوی وزارت نفت عراق نیز روز پنجشنبه (۱۴ فروردین‌ماه) اعلام کرد که این کشور از برگزاری نشست فوق‌العاده اوپک پلاس با هدف جلوگیری از افت بیشتر قیمت‌های جهانی نفت خام حمایت می‌کند.

عربستان عصر پنجشنبه خواستار نشست فوری کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دیگر کشورهای نفتی شده بود.

دولت ریاض اعلام کرد که این نشست در راستای تلاش برای حمایت از اقتصاد جهانی و در پاسخ به درخواست رییس جمهوری آمریکا صورت گرفته است.

درخواست عربستان برای نشست فوری اوپک و دیکر گشورهای نفتی پس از آن روی می‌دهد که پیش از آن"دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا در خصوص شرایط جاری بازار نفت با "محمد بن سلمان" تلفنی گفت وگو کرده بود.

ترامپ در یک پیام تویتری گفته بود که وی امیدوار است عربستان و روسیه ١٠ میلیون بشکه یا بیشتر از تولیدات نفتی‌شان را کاهش دهند.

قیمت نفت خام پس از عدم توافق اوپک با روسیه و کاهش قیمت‌ها توسط عربستان، بزرگ‌ترین سقوط قیمت را در نزدیک به ۳۰ سال گذشته تجربه کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.