زیدان: «بیل» هم یکی از ما است

«زین‌الدین زیدان» در بحبوبه انتقادها از «گرت بیل» پس از خوشحالی معنادار مرد ولزی با پرچم تیم ملی کشورش که روی آن شعار «ولز، گلف، مادرید» نقش بسته بود، با دفاع از مهاجم تیمش از هوادران خواست تا از وی حمایت کنند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ فوتبال، بیل هفته گذشته پس از راهیابی تیم ملی ولز به رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ برای جشن گرفتن این اتفاق، با پرچم ملی کشورش شروع به رقص و پایکوبی کرد؛ البته مشکل از آنجا شروع شد که روی این پرچم شعار هواداران این تیم که اولویت های مرد ولزی را نشان می‌داد، نقش بسته بود.

مرد ولزی با وجود کمک به رئال‌ها در فتح چهار لیگ قهرمانان اروپا، از زمان پیوستن به کهکشانی‌ها در سال ۲۰۱۳ همچنان برای جلب نظر مثبت منتقدان تقلا کرده است.

در حالی که این حرکت بیل یک شوخی ساده به نظر می رسید اما رسانه‌های اسپانیایی از دیدن جنبه شوخ‌طبعانه داستان ناکام مانده و در گزارش‌هایی از مقامات باشگاه خواستند تا همکاری خود را با مرد ولزی که ۶ سال پیش با قراردادی ۱۰۹ میلیون دلاری به مادرید کوچ کرد، قطع کرده و وی را به حرمت‌شکنی باشگاه مادریدی متهم کردند.

با این وجود، زیدان در این خصوص اظهار داشت: در مورد حرکتی که او (بیل) انجام داد، سر و صدای زیادی ایجاد شد اما ما باید روی فوتبال تمرکز کنیم؛ رسانه‌ها زیاده‌روی کردند؛ من به شخصه تنها به کمکی که او می‌تواند به تیم کند، نگاه می‌کنم نه چیزی که خارج از زمین می‌گوید؛ این موضوعات برای من جذابیتی ندارد.

وی ادامه داد: معتقدم او می‌تواند دوباره برای ما بازیکنی سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده باشد؛ زمانی که بیل مصدوم نباشد برای ما بازیکن مهمی است؛ او این موضوع را پیش‌تر ثابت کرده و این کار را دوباره انجام خواهد داد.

رئالی‌ها که هم‌اکنون در رتبه دوم جدول رده‌بندی لالیگا حضور دارند، هفته پیش رو در برنابئو به مصاف رئال سوسیداد می‌روند و زیدان از هواداران این تیم خواست تا به جای انتقاد از بیل، از وی حمایت کنند؛ بیل از پنجم اکتبر تاکنون به دلیل مصدومیت برای رئال به میدان نرفته است.

مرد فرانسوی در این خصوص تاکید کرد: زمانی که به کارهایی که او برای باشگاه و هواداران کرده، نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که او هم یکی از ما است و هواداران نیز باید از او حمایت کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.