مژده دبیر جشنواره فیلم رشد به سینماگران

دبیر جشنواره فیلم رشد به هنرمندان این نوید را داد که فیلم و سینما پس از این یک عنصر تزیینی در آموزش و پرورش نخواهد بود و به عنوان یک رسانه رسمی، به کمک معلمان در تدریس خواهد آمد.

منبع
www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa
آیین پایانی چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با حضور محسن حاجی میرزایی (وزیر آموزش و پرورش)، مهدی سالم (مدیر شبکه تلویزیونی امید) و جمعی از هنرمندان و فیلمسازان کشورمان، عصر امروز (جمعه اول آذر) در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر، در آغاز این آیین که اجرایش برعهده مهدی سلوکی بود، وحید گلستان، دبیر جشنواره فیلم رشد با ارائه گزارشی گفت: «در دوره چهل و نهم جشنواره رشد شاهد برگزاری یک جشنواره منحصر به فرد بودیم و تلاش می‌کنیم جنبه‌های آموزشی آن را تقویت کنیم.»

او ادامه داد: «به هنرمندان این نوید را می‌دهم که با توجه به برنامه درسی ملی، فیلم، یک رسانه تزیینی نخواهد بود و به یک رسانه رسمی آموزشی تبدیل خواهد شد. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی را ایجاد کنیم.»

گلستان، تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره توسط چهل هزار دانش‌آموز را از دیگر دستاوردهای این جشنواره را دانست.

در ادامه این آیین، اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر اعلام شد:

بخش دانش‌آموزان فیلمساز

رتبه اول: بومیکا ابونه سینهه برای فیلم مستند «شش ماه شش ثانیه دور ریختن» از هند

رتبه دوم: فیلم داستانی «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری از ایران

رتبه سوم: فیلم پویانمایی «قوانین وسواسی‌ها» به کارگردانی نرگس رفاهی از ایران

دیپلم افتخار: فیلم پویانمایی «طغیان» به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوری و فیلم مستند «هزار سال زندگی» به کارگردانی امیرحسین دهقان

دبیر جشنواره فیلم رشد به هنرمندان این نوید را داد که فیلم و سینما پس از این یک عنصر تزیینی در آموزش و پرورش نخواهد بود و به عنوان یک رسانه رسمی، به کمک معلمان در تدریس خواهد آمد.

بخش فرهنگیان فیلمساز

رتبه اول: فیلم داستانی «بابردوو» به کارگردانی سیاوش ساعدپناه از ایران

رتبه دوم: فیلم پویانمایی «باهم، بی‌هم» به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادی از ایران

رتبه سوم: فیلم مستند «یک شب در مدرسه» از رضا رادپور از ایران

دیپلم افتخار: فیلم‌ داستانی «دیا» به کارگردانی آنیش ناراس از هند

بخش فیلم بلند داستانی

رتبه اول: فیلم بلند داستانی «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی

رتبه دوم: فیلم «فرزند زمین» به کارگردانی مژگان بیات

دیپلم افتخار: فیلم «آلفونس جیتر بیت» به کارگردانی مارک اسچیتر از کشور آلمان

بخش فیلم‌ کوتاه داستانی

رتبه اول: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری از ایران

رتبه دوم: فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از مکزیک

دیپلم افتخار: فیلم‌ «دابُر» به کارگردانی سعید نجاتی و بازیگری امیرحسین عزیزی برای نقش اول فیلم «آبی کمرنگ»

دبیر جشنواره فیلم رشد به هنرمندان این نوید را داد که فیلم و سینما پس از این یک عنصر تزیینی در آموزش و پرورش نخواهد بود و به عنوان یک رسانه رسمی، به کمک معلمان در تدریس خواهد آمد.

بخش مستند

رتبه اول: فیلم «بی‌گدار» اثر علیرضا دهقان

رتبه دوم: فیلم «من می‌خواهم به مدرسه بروم» به کارگردانی پوتری پورناما سوگوا از کشور مالزی

دیپلم افتخار: فیلم‌ مستند «قوس الکتریکی» به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم «کبوتر» اثر الکساندر هویسان از کشور اکراین

بخش پویانمایی

رتبه اول: فیلم «به دنبال لایک» ساخته توبیاس اسکلاج و برنت فارست از کشور ژاپن

رتبه دوم: فیلم «زری زری کاکل زری» به کارگردانی مهین جواهریان از ایران

دیپلم افتخار: فیلم «سنگ‌های سپید» اثری از فاطمه حسنی از ایران

برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ ایران

بخش دانش‌آموزی: دیپلم افتخار برای فیلم‌های داستانی «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور، «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و پویانمایی «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی

بخش بزرگسالان: دیپلم افتخار برای فیلم‌های «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی، «راهی کردن» اثر روزا فیشر، «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد

برگزیدگان انجمن اولیا و مربیان 

رتبه اول: فیلم «آبی کمرنگ» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی

رتبه دوم: فیلم «دابُر» ساخته سعید نجاتی

رتبه سوم: «راهی کردن» اثری از روزا فیشر

بخش جوایز سیفژ

فیلم «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی عباس

۵۷۵۷

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.