انصارالله یمن گزارش نماینده سازمان ملل مبنی بر کاهش حملات سعودی را نادرست خواند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه جمعه گزارش نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در مورد کاهش حملات ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی را نادرست و غیر واقعی خوانده است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، "یحیی سریع" جمعه شب در توئیتی نوشت: گزارش روز جمعه "مارتین گریفیث" مبنی بر این که در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۸۰ درصد از حملات ائتلاف سعودی به یمن کاهش یافته است، صحیح نیست.

وی افزود: این سخنان درحالی مطرح می‌شود که سعودی‌ها در دو روز گذشته بیش از ۱۲ بار یمن را بمباران کرده‌اند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن درحالی است که "مهدی المشاط" رئیس شورای عالی سیاسی یمن ۲۹ شهریور گفته بود، نیروهای این کشور حملات پهپادی و موشکی به عربستان را متوقف می‌کنند، اما جنگنده‌های عربستان همچنان مناطق مختلف یمن را بمباران می‌کنند.

یمن از اوایل سال ۹۴، هدف حمله عربستان و کشورهای عضو ائتلاف عربی قرار دارد و در این مدت هزاران یمنی کشته و صدها هزار تن دیگر زخمی شدند.

مشکلات ناشی از محاصره و ادامه بمباران‌های مراکز غیرنظامی همچنین موجب کمبود مواد غذایی و دارو در یمن شده و هزاران نفر از جمله زنان باردار در سال‌های اخیر به خاطر سوء تغذیه با مشکل رو به رو شده و یا جان باخته‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.