ترامپ از نقش قطر در آزادی دوگروگان خارجی در افغانستان قدردانی کرد

"دونالد ترامپ" رییس‌جمهوری آمریکا جمعه شب در تماس تلفنی با امیر قطر، از وی به خاطر کمک به آزادی دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل از دست طالبان در افغانستان قدردانی کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، در این گفت وگوی تلفنی، دو طرف همچنین در خصوص مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت وگو کرده‌اند.

کاخ سفید نیز روز جمعه در بیانیه‌ای افزود: ترامپ دراین تماس تلفنی، از تمیم بن حمد آل ثانی به خاطر آزادی "کوین کینگ" استرالیایی و "تیموتی ویکس" آمریکایی دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل قدردانی کرده است.

این دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل که از ماه اگوست (شهریور) سال ٢٠١۶ اسیر بودند، روز سه‌شنبه در ازای آزادی سه نظامی طالبان توسط این گروه آزاد شدند.

کینگ" آمریکایی و ویکس پس از انتقال به استان زابل، در شهرستان نوبهار به آمریکایی‌ها تحویل داده شدند.

"ذبیح‌الله مجاهد" سخنگوی طالبان تأیید کرد که سه عضو آزاد شده طالبان نیز به دوحه پایتخت قطر منتقل شده‌اند. این سه نفر "انس حقانی"، "عبدالرشید" و "حاجی مالی‌خان" نام دارند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.