محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی باعث مرگ 71 هزار بیمار شد

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن می‌گوید تداوم محاصره این کشور و فرودگاه بین‌المللی صنعاء، منجر به مرگ بیش از 70 هزار بیمار یمنی شده است.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) با انتشار آماری از وضعیت بیماران در این کشور، در مورد وضعیت وخیم این بیماران به دلیل جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن هشدار داد.

«یوسف الحاضری»، سخنگوی وزارت بهداشت یمن به شبکه المسیره این کشور گفت:‌ «بیش از ۳۲۰ بیمار در یمن هست که به دلیل محاصره و بسته بودن فرودگاه صنعاء امکان سفر به خارج برای مداوا را ندارند».

او آماری نگران کننده از میزان فوتی‌ها در یمن به دلیل محاصره این کشور از سوی ائتلاف سعودی ارائه کرد و گفت: «بیش از ۴۳ هزار مورد فوتی در یمن به دلیل عدم امکان سفر به خارج داشتیم».

سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت که هزاران نفر معلول در این کشور وجود دارد که اگر بتوانند به خارج سفر کنند، می‌توانند مداوا شده و بهتر شوند.

این مقام یمنی همچنین گفت:‌ «بیش از ۲۸ هزار مورد فوتی نیز به دلیل سرطان در یمن ثبت شده است که به علت محاصره، امکان ارائه درمان‌ها و امکانات ضروری برای آن‌ها وجود نداشته است».

عربستان سعودی تحت ائتلاف عربی از ابتدای فروردین ۹۴ به بهانه حمایت از دولت مستعفی «عبد ربه منصور هادی»، به یمن لشکرکشی کرد و بر اثر آن ده‌ها هزار نفر کشته یا زخمی شده‌اند. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، جنگ تحمیلی ائتلاف سعودی بر یمن، منجر به کشته شدن ۹۱ هزار و ۶۰۰ یمنی شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.