سوریه تسلط آمریکا بر میادین نفتی خود را سرقت مسلحانه نامید

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر در اختیار داشتن کنترل میادین نفتی شمال سوریه گفت: این یک سرقت مسلحانه است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، بشار الجعفری عصر جمعه پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع سوریه برگزار شد، این مطلب را در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مطرح کرد.

دونالد ترامپ پس از آنکه بارها از خروج نیروهای خود از سوریه صحبت کرده بود، مدعی شد نیروهای خود را برای کنترل میادین نفتی سوریه، حفظ خواهد کرد.

وی تصریح کرد درآمد این میادین نفتی 30 میلیون دلار است و نمی تواند از آن چشم پوشی کند.

الجعفری همچنین در بیانیه ای که در صحن شورا قرائت کرد خطاب به جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه که گفت " ایرن به انتقال سلاح و تجهیزات نظامی به سوریه ادامه می دهد و ما حق اسرائیل را در دفاع از خود به رسمیت می شناسیم"، اظهار کرد: آمریکا باید دست از ایران هراسی بردارد.

منصور العتیبی نماینده کویت هم در این نشست با محکوم کردن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطقی از سوریه، آن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و قوانین متعدد بین المللی دانست.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.