نقش‌آفرینی آمریکا در جنگ‌ها موجب کشتار ۸.۵ میلیون انسان شده است

فرمانده کل سپاه گفت: هشت و نیم میلیون نفر کشته حاصل دخالت مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا در جنگ‌های ۴۰ سال گذشته است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امنیتی و دفاعی ، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از دیوارنگاره‌های لانه جاسوسی سابق آمریکا که صبح امروز (شنبه) با حضور تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد با تبریک و تهنیت فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول و سپاسگذاری از خداوند به دلیل فرا رسیدن چهلمین سال پایان دادن به این مکانف گفت: اینجا سالها محلی برای تلاش علیه منافع کشور بوده است.

وی افزود: آمریکا برای دو شخصیت تضادگونه است، آمریکا مستقیم یا با واسطه در اکثر جنگ‌ها طی گذشته ۴۰ سال در منطقه و جهان اسلام نقش‌آفرینی کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: هشت و نیم میلیون نفر کشته حاصل دخالت مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا در جنگ‌ها است.

سردار سلامی افزود: آمریکا بزرگترین صادرکننده سلاح و مهمترین طرف شرکت کننده در جنگ‌های جهان است ولی در گفتار مقامات ایالات متحده از امن شدن جهان صحبت می‌شود.

وی اظهار داشت: توان نظامی آمریکا نشان می‌دهد که در این کشور چیزی جز ایجاد فرصت برای نابودی سیاره زمین وجود ندارد. در حالی که آنها صحبت از مقابله با تولید سلاح‌های کشتار جمعی می‌کنند و اولین کشوری هستند که به سلاح هسته‌ای دست یافته و از آن استفاده کردند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.