فعالیت ۱۰۰ هزار نگهبان تحت نظارت ۷۲۰ موسسه حفاظتی و مراقبتی

تهران- یرنا- ـ رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری نیروی انتظامی بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ هزار نگهبان تحت نظارت ۷۲۰ موسسه حفاظتی و مراقبتی در سطح کشور فعال هستند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث، به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ اکبر امینی با اشاره به اهمیت و کاربردهای امنیت مردم پایه گفت: طی سال ۹۸ نگهبانان موسسات حفاظتی و مراقبتی با حضور فعال در ۱۶ هزار نقطه از سراسر کشور نقش مهمی در ارائه خدمات و امنیت آفرینی ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه امنیت مردم پایه یکی از رویکردهای اصلی پلیس پیشگیری در تامین نظم و امنیت است، گفت: این رویکرد مبتنی بر اسناد بالادستی و تاکید سلسله مراتب فرماندهی است که در دستور کار این پلیس قرار دارد و توسعه آن بر عهده مرکز انتظام می باشد.  

وی افزود: بر این اساس مرکز انتظام با راه اندازی موسسات خدماتی ـ حفاظتی در تحقق این رویکرد گام های موثری برداشته است و امروز این موسسات با تامین امنیت محله ها، مجتمع های تجاری، مسکونی و کارخانجات کمک قابل توجهی به برقراری نظم و امنیت می کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر تعداد کثیری از جوانان کشور پس از گزینش و طی دوره های آموزشی در راستای پیشگیری از وقوع جرم و کمک به تامین نظم و امنیت تحت عنوان "نگهبان" در موسسات حفاظتی و مراقبتی فعالیت می کنند به گونه ای که می توان با قاطعیت گفت در هر منطقه‌ای که نگهبان محله وجود دارد امنیت به شکل مطلوبی تأمین می شود.

سرهنگ امینی به تشریح دستاوردهای مطلوب نگهبانان موسسات حفاظتی و مراقبتی در سال ۹۸ پرداخت و گفت: نگهبانان مؤسسات حفاظتی و مراقبتی با همکاری مراکز انتظامی از قبیل کلانتری ها در ۱۶ هزار نقطه از سراسر کشور موفق به کشف و ضبط بیش از ۲ هزار و ۵۷۷ مورد اموال مسروقه، کالای قاچاق و ممنوعه همچنین دستگیری ۲ هزار و ۶۴۳ نفر سارق، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر شوند.   

رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا به سایر فعالیت های موثر نگهبانان موسسات اشاره و خاطرنشان کرد: در اربعین سال گذشته نیز از ظرفیت موسسات به خوبی استفاده شد و با به کارگیری ۵۱۹ نگهبان محله شاهد برقراری امنیت و نظم عمومی در شهرهای مرزی منتهی به پایانه ها بودیم.

وی در بخش دیگر این گفت و گو به اقدامات مرکز انتظام در راستای توسعه و تعالی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی و نگهبانان فعال تحت نظارت موسسات پرداخت و افزود: طی سال ۹۸ تعداد ۵۷۱ نفر از مدیران موسسات و یک هزار و ۶۰۵ نفر از نگهبانان در کلاس های آموزشی مرکز انتظام حاضر و قوانین و مقررات مرتبط با حوزه ماموریتی در قالب های مختلف دروس نظری و عملی به آن ها ارائه شده است.

سرهنگ امینی نظارت بر محیط ماموریتی و بررسی روند ارائه خدمات توسط موسسات و نگهبانان را از دیگر اقدامات مرکز انتظام برشمرد و بیان داشت: در این راستا ۲ هزار و ۸۲۳ مورد بازرسی انجام و نواقص و معایب موجود توسط تیم های نظارتی مرتفع شده است.

وی در بخش دیگر این گفت و گو با اشاره به اینکه به مدد الهی امنیت امروز کشورمان یک امنیت مثال زدنی و مردم پایه است گفت: توسعه هر چه بیشتر امنیت مردم پایه در گرو تعامل و همکاری سایر بخش های جامعه است.

رئیس مرکز انتظام در پایان اظهار امیدواری کرد مطابق برنامه ریزی انجام شده بتوانیم تعداد نگهبانان موسسات را به ۱۲۰ هزار نفر افزایش دهیم.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.