قراردادهای عجیب و بدهی ۳۰ میلیاردی پرسپولیس/ چه کسی پاسخگو است؟

بی‌تدبیری مسئولان باشگاه پرسپولیس در پرداخت به موقع سرمربی پیشین خود و جذب دو بازیکن بی کیفیت دردسری را برای این باشگاه ایجاد کرده که در صورت برطرف نشدن مشکل، اوضاع را بحرانی خواهد کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ فوتبال ، باشگاه پرسپولیس پس از شکایت یک میلیون یورویی برانکو ایوانکوویچ با شکایت ۵۰۰ هزار یورویی ماریو بودیمیر روبرو شد. بازیکنی که تنها پنج ماه در پرسپولیس بود و با کمترین اثرگذاری در هت تریک قهرمانی سرخ ها تصمیم گرفت این تیم را ترک کند تا با تعلل مدیران وقت باشگاه، شکواییه ای را تنظیم کرده و بابت مطالبات خود اعلام شکایت کند.

پرسپولیس که در شوک این شکایت بود حالا باید با مهاجم فعلی خود نیز در زمستان تسویه حساب کند تا جونیور برانداو نیز به صف شاکیان این باشگاه در کمیته انضباطی فیفا اضافه نشود. حساب سر انگشتی میزان بدهی باشگاه پرسپولیس به خارجی های طلبکار رقم هنگفتی را نشان می دهد که پرسپولیسی ها باید در کوتاه ترین زمان ممکن آن را جبران کنند.

تیمی که برای تامین هزینه های فعلی اش با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند باید پاسخ طلبکارانی را بدهد که نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان پول می خواهند.

پرسپولیس در حالی با بدهی میلیاردی دست و پنجه نرم می کند که نگاهی مختصر به قراردادهای مالی قبلی طلبکارانش گواه اختلاف فاحشی است که توسط برخی واسطه ها ایجاد شده است.

بودیمیر در کرواسی ماهیانه ۱۵۰۰ یورو می گرفت اما با قرارداد ۵۰۰ هزار یوروریی برای یک فصل و نیم به پرسپولیس آمد. مهاجمی که سطحش همان مقدار ناچیز در کرواسی بود چرا که وی در بازگشت به لیگ کشور خود باز هم همین مبلغ را به عنوان دستمزد ماهیانه دریافت می کند.

حیف و میل پول های کلانی که بی هیچ حساب و کتابی برای خارجی های بی کیفیت در نظر گرفته می شود اما بی توجه به پرداخت آنها مدیریت ناصحیح خود را ادامه دادند تا پرسپولیس بار دیگر یکی از باشگا های پرونده دار در کمیته انضباطی فیفا شود.

امضاهایی که در دوران مدیریت محمدحسن انصاریفرد پای برگه قراردادها نخورده است اما او در مقام مدیرعامل موظف به تسویه آنهاست.

خارجی های طلبکار پرسپولیس طبق همین قراردادها یوروهای خود را خواهند گرفت تا باز هم پولی که باید صرف خوشحالی هواداران پرسپولیس شود پایه و اساس نگرانی را در دل آنهایی که تلخی محرومیت از حضور در نقل و انتقالات را با شاهکار علی اکبر طاهری و مهدی طارمی زیر زبان دارند بکارند. تیمی که الفبای باشگاهداری را مدیرانش یاد نگرفته اند اما خیلی خوب بلدند پای قراردادهای چند صد هزار یورویی تمرین امضا کنند.

حیف و میل مشهود ارزی در باشگاه پر طرفداری که مدافع عنوان قهرمانی است حالا بلای جان آنها شده است تا این تیم با چنین اشتباهات فاحش مدیریتی در مسیر سراشیبی قرار گیرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.