کلوپ: مسی بهترین است اما توپ طلا را باید به فن‌دایک بدهند

سرمربی تیم فوتبال لیورپول می‌گوید؛ اگرچه مسی بهترین بازیکن در نسل فعلی فوتبال جهان است اما بازیکن هلندی اوست که امسال باید توپ طلا از آن خود کند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ فوتبال ، با نزدیک شدن به زمان اعلام برنده توپ طلای فرانس فوتبال در سال 2019، بحث‌ درباره اینکه کدامیک از 30 نامزد کسب این جایزه بیش از همه لایق آن است، داغ شده است.

از دو جایزه فردی معتبری که در سال 2019 اعطای شد اولی (جایزه بازیکن سال یوفا) به فیرجیل فن‌دایک مدافع میانی هلندی لیورپول داده شده که فصل گذشته تأثیر بسزایی در قهرمانی تیمش در لیگ قهرمانان و نایب قهرمانی آن در لیگ برتر انگلیس داشت. دومین جایزه هم (The Best) که فیفا اعطا کرد به لیونل مسی رسید که فصل گذشته با بارسلونا قهرمان لالیگا شد و بیشترین آمار گل زده در تمام لیگ‌های قاره اروپا را ثبت کرد.

در حالی که برخی معیار بردن توپ طلا را عملکرد انفرادی بازیکنان و به همین دلیل مسی را گزینه‌ای شایسته‌تر برای کسب این جایزه می‌دانند، یورگن کلوپ سرمربی آلمانی تیم فوتبال لیورپول معتقد است که فن‌دایک باید امسال مهمترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال را کسب کند.

کلوپ گفت: اگر قرار باشد توپ طلا را به بهترین بازیکن هر نسل از فوتبال بدهید، خب باید همیشه آن را به لیونل مسی بدهید چون او بهترین است اما اگر معیار، عملکرد هر بازیکن در طول یک فصل باشد، آن وقت باید توپ طلا را به فیرجیل بدهند. من دقیقاً نمی‌دانم سازوکار انتخاب برنده توپ طلا چیست اما طوری که من به قضیه نگاه می‌کنم این است که امسال این جایزه حق فن‌دایک است. اگر از من بپرسید بهترین بازیکن تمام ادوار کیست، می‌گویم لیونل مسی اما اگر بپرسید بهترین بازیکن فصل گذشته کیست می‌گویم فیرجیل. ببینیم چه می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.